Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 8. dubna 2023

Bude při korunovaci Karla III. dobře vidět na vévodkyni Meghan?

Princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan doposud účast na ceremoniálu oficiálně nepotvrdili, přesto se očekává, že 6. května se v Londýně objeví. 

Usilovně se ovšem spekuluje, jaké místo v Westminister Abbey vévodkyni bude přiděleno. Mohlo by to být místo, které by televizní kamery a novináři z celého světa  jen těžko hledaly. Časopis Mirror se údajně ze spolehlivých zdrojů v Buckinghamském paláci dozvěděl o "perfektním plánu", podle něhož jedenačtyřicetileté vévodkyni bude přiděleno křeslo za sloupem nebo svícnem.

Harry a Meghan by se  měli objevit na balkoně Buckinghamského paláce. Osmatřicetiletý princ Harry, syn krále, musí podle korunovačního protokolu sedět v blízkosti krále. Problémy jsou s usazením Meghan, neboť jsou obavy, že její přítomnost vpředu odláká pozornost kamer od krále Karla III.

K odstavení vévodkyně mimo pozornost kamer došlo už při pohřbu královny Alžběty II. v červenci 2022, balkon byl vyhrazen pouze aktivním členům rodiny Windsorů, Harry a Meghan tedy do této skupiny nepatří.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.