Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 6. ledna 2023

Nervosní doba pokračuje. Zahradníček komentuje.

 6. 1. 2023 16:40 - Nečekaně vysoké teploty prvních dnů roku 2023 lámou rekordy 21. století. Na Tři krále poctivých +11°C. Na začátku Slunovratu se oteplovalo i v minulosti, ale loňský a letošní začátek roku jsou přece jen nečekané, zvlášť ten letošní. Průměrná teplota  za poslední 3 týdny je +6,32 °C. Taková bývá průměrná teplota březnová, někdy dubnová.

Lidé si v době drahých energií libují, že ušetří na palivu. Začíná se zelenat tráva, probouzí se vegetace i vše živé v ní. Pokud ještě přijde zima tuhá, jak se často koncem ledna stávalo, bude to další pohroma pro přírodu, i pro lidi.

Na slabé lidské nátury stačí, co vidí a slyší ve sdělovacích prostředcích. Denně novinářské hyeny informují o blížících pohromách. Duševně labilní jedinci ztrácejí víru ve svou budoucnost. Mladá žena si v Krkonoších vzala sebou na věčnost i malé dítě, předevčírem v Táboře skočila uklízečka ze střechy obchodního domu, dnes zahynul po skoku ze Žďákovského mostu muž. 

Dnes jsem dostal volební lístky. Co s nimi? Když volil prezidenta parlament, mohli občané jen děkovat  necelým třem stovkám rozkřičených a rozhádaných poslanců a senátorů za to, koho nám zvolili. Dnes je odpovědnost na občanech, takže po zvolení kohokoli se chtě nechtě budou miliony lidí vzájemně obviňovat ze špatné volby. 

Včera byl ve Vatikánu pochován bývalý papež Benedikt XVI., původem Němec, jehož vysoké lidské a vědecké kvality oceňují občané Německa až po jeho smrti. Další smutek mají v Německu po zprávě, že včera ve věku 72 let zemřela německá lyžařka Rosi Mittermaierová. Pamětníkům, kteří se zajímali o sport, připomenu, že se jedná tu opálenou lyžařku s černými vlasy a bílými zuby, která na zimní Olympiádě v Insbrucku v roce 1976 získala ve sjezdových disciplínách 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Tenkrát byla zlatá éra sjezdového lyžování, dostat se mezi alpské lyžařské velmoci, jako bylo Rakousko, Švýcarsko, Francie a Itálie bylo pro sympatickou Němku mimořádným úspěchem.

Německo rozděluje rusko-ukrajinská válka. Ovšem jinak než české obyvatelstvo. Mezi německými politiky je ve značné míře podporován názor, že by se Ukrajině neměly dodávat zbraně (konkrétně tanky Kraken). Když prý Ukrajinci nebudou mít s čím bojovat, tak přestanou bojovat a uzavřou mír a bude po válce. Jako by neznali Rusy. Obsazení Ukrajiny by jim brzy nestačilo a pod rouškou strachu z EU by mohli jednoho dne znovu dobývat Berlín.

Josef Zahradníček


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.