Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 31. prosince 2022

Nepovedený rok 2022 končí. Zahradníček komentuje

sobota 31. prosince 2022 - V současném silvestrovském podvečeru poklesla teplota vzduchu z +16°C na +10°C. Oteplení na začátku slunovratu se v posledních letech stalo pravidlem. Odkudsi z dálek se stále hustěji ozývá dunění. Netrpěliví "ohňostrůjci" se připravují na půlnoční kanonádu.

Volně prodejná zábavní pyrotechnika rozhodně  nepatří k tomu nejlepšímu, co přinesla doba polistopadová. Proč se někomu líbí ten rámus a oheň na obloze, těžko lze pochopit. Tak jako nelze pochopit, že se někomu líbí střílení ze samopalů, děl a raketometů na ukrajinských frontách. Pro některé lidi zřejmě je střelba a zabíjení vášeň. 

Letos přišli ekologové s výpočty, kolik se zásluhou nočního odpalování pyrotechniky dostane do ovzduší, škodlivých rakovinotvorných látek. To je zřejmě jeden z dalších poplašných ekologických nesmyslů. Mnohem závažnější jsou jiné následky ohňostrojů, třeba požáry menší i větší, dopravní nehody a stresování lidí a zvířat. Je zajímavé, že ochráncům a milovníkům zvířat vadí slepice v kleci, ale nedemonstrují proti silvestrovskému plašení zvířat domácích, polních i lesních.

Letošní rok byl pro obyvatelstvo střední Evropy nepříjemný až špatný. Covid, válka, uprchlíci, inflace. Mnozí proroci z řad politiků a novinářů předpovídají, že příští rok bude ještě horší. Zřejmě se jim strašení veřejnosti vyplácí, a proto hrůzu nahánějí.

Přesto bude v roce 2023 lépe. Happy New Year 2023

Josef Zahradníček      

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.