Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 20. června 2021

Země česká má být zemí pistolníků. Zahradníček komentuje.

 20.6.2021; 11:43  - Slavná česká Poslanecká sněmovna s velkou převahou hlasů schválila zákon o možnosti bránit sebe i někoho jiného za pomoci zbraně. A má to být jako základní lidské právo zakotveno v ústavě. Ať v Bruselu puknou vzteky! Prapodivný smysl zákona. Elitáři i zbabělci už zbraně mají, normální lidé se jim vyhnou bez zákona i se zákonem.

Londýnské ulice po fotbalovém utkání Anglie-Skotsko 0:0
Blíží se také volby, je třeba za pomoci zákonů o zbraních a jiných nesmyslech získat na svou stranu silácké voliče s krvavýma očima. Nejvíc samozřejmě jásají vlastenci od počítačů, pro které všichni lidé na západ od Šumavy jsou nepřátelští imperialisté a revanšisté. 

Na protibruselské vlně se vyhřívá Okamurův spolek SPD, který má podporu mezi nejagresivnější a nejomezenější skupinou voličů na venkově. Okamura chce však získat hlasy ve městech, proto zahájil reklamní kampaň za pomoci pomalovaných a popsaných kamionů, přičemž například slibuje, že po vystoupení z EU bude možné potraviny a jiné zboží kupovat za předlistopadové socialistické ceny. Kdo víc slibuje, je oblíben, i když téměř nic nesplní. Starostové sdruženi ve STAN uvažují o tom, že za pomoci dopravních značek s omezenou hmotnosti zakážou Okamurovým kamionům vjezd do měst. Myslím, že uvažování jim potrvá až do voleb.

Neobvyklé Mistrovství Evropa ve fotbale má před sebou poslední utkání ve skupinách. Čeští fotbalisté zahráli výborně se Skotskem a vyhráli, v utkání s Chorvatskem to bylo už horší, na pohyblivé Chorvaty nestačili čeští hráči rychlostí a především startem na míč. Šťastná remíza. Po dvou kolech mají postup zajištěn Itálie, Belgie a Nizozemsko. Český tým má z ostatních týmů nejlepší vyhlídky, pokud bude rozhodovat skóre, a to zásluhou dvoubrankového vítězství nad Skotskem. Míč je kulatý a jeden nikdy neví, co v posledním kole ve skupinách provedou favorizovaní Němci, Angličané, Francouzi a Španělé.

Jeden z nejbohatších Čechů a šéf pražské Sparty chce majetkově vstoupit do Viktorie Plzeň, klubu, který je jedním z největších rivalů Letenských, Boss západočeského klubu Adolf Šádek totiž shání strategického partnera, který by klub převzal. Jak to asi fanoušci Sparty, kteří Plzeň stejně nenávidí jako Slávii, ponesou?

Ve střední Evropě panuje neobvykle horké počasí. Dnes je sice severní polokoule Země nejblíže k Slunci a je nejvíce světla, přesto vedra okolo 35 stupňů jsou po letošním studeném dubnu a květnu nečekaná. Protože půda zatím je, po jarním chladu a vlhku, dostatečně zásobená vodou, teplo svědčí zemědělským plodinám, které dohánějí zpoždění vegetace. Krajina se vždy nějak s rozmary poradí, otázkou je, jak opožděné práce na polích doženou lidé, zemědělci.

Zbývá ještě místo na staré filmy. Shlédl jsem německou verzi filmu To neznáte Hadimršku. Mám dojem, že je povedenější než česká. Dabing byl ve 30. letech téměř neznámou věcí, a protože většina českých herců měla k dokonalé filmové němčině daleko, byl jsem zvědav, jak se filmy ve více verzích natáčely. Výměnou herců. Některé české herce nahradili herci němečtí. Zůstal Vlasta Burian, který jako liberecký rodák německy mluvil tak dobře, že udatní čeští vlastenci ho za to po válce připravili o veškerý majetek a  skoro oběsili. Určitě v německé verzi filmu To neznáte Hadimršku chybí Jaroslav Marvan jako ředitel gramofonové společnosti a Meda Valentová jako zpěvačka Angora (německá náhradnice se na tuto roli hodila mnohem lépe).  

Josef Zahradníček


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.