Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 24. června 2021

Vesnici Blšany proslavil prvoligový fotbal

 Kdo na přelomu tisíciletí sledoval českou nejvyšší fotbalovou soutěž, určitě nebude mít problém zapátrat ve vzpomínkách a vybavit si FK Chmel Blšany. Tým z vesnice, která má 300 obyvatel, se dostal do první ligy a udržel se v ní osm sezon (1998-2006). 

V sezoně 2005/06 se už týmu, který tehdy vedl Michal Bílek, udržet nejvyšší soutěž nepodařilo a následoval pád do Národní ligy. Finanční náročnost profesionálního fotbalu se na klubu začala projevovat. A i když tým skončil ve druhé lize uprostřed tabulky, kvůli zadlužení nezískal profesionální licenci na další ročník a byl přeřazen do České fotbalové ligy.

Tím ale špatné časy malému oddílu z Ústecka neskončily. Hned v další sezoně (2007/08) posbíraly Blšany ve třetí lize nejmenší počet bodů a propadly se až do divize. V divizi se mužstvo opřelo o vlastní odchovance. Ani ti ale nedokázali tým zachránit od dalšího sestupu do krajského přeboru.

Čerstvou krev do žil exligovému týmu se snažilo nalít trio Horst Siegl, Josef Němec a Jaroslav Janoušek. To se povedlo a v sezoně 2011/12 postoupily Blšany zpět do divize. Tehdy za mužstvo hráli internacionálové Horst Siegl, Josef Němec, Pavel Mráz, Zdeněk Svoboda, Michal Horňák, Jan Klíma, Radek Čížek. V divizi se ale dlouho Blšany neohřály a z konečného čtrnáctého místa, kterému napomohlo i administrativní odečtení tří bodů, se vrátily do krajského přeboru.

Nejvyšší krajskou soutěž Blšany hrály až do sezony 2016/17, ve které byly po čtyřech odehraných zápasech vyloučeny ze soutěže. Klub se potýkal s velkými finančními problémy, dlouhodobě neplnil závazky vůči hráčům, kteří naopak sami na chod oddílu přispívali. Nakonec fotbalisté z Blšan odešli a na klub podali návrh na svazovou arbitráž. V současné době se už v Blšanech fotbal nehraje a sportovní areál je v soukromém vlastnictví.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.