Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 3. července 2021

Povalí Češi dnes Dány? Zahradníček komentuje

 

3.7.2021; 13:34  - Červnové tropické teploty byly 29. června zakončeny silnými bouřkami, z nichž jedna moravská v podobě tornáda s větrem o rychlosti až 300 km/hod zabíjela a bourala domy. Ochlazení však nezastavilo neposedný lid městský ochotný cestovat  kamkoliv za jakýchkoli podmínek. Rajzování po světě je základním předpokladem pro vypuknutí další vlny, či dalších vln, pandemie koronavirů. Pro tyto netrpělivé lidi je přednější letní užívání světa, a zbytek života trávit s respirátorem na ústech, před krátkým odříkáním požitků a přispěním k porážce pandemie v pohodlí domova.


Neobvyklé, až hloupé Mistrovství Evropy ve fotbale pokračuje za omezených návštěv stadionů v různých zemích včetně ázerbájdžánského Baku, kde dnes večer český tým nastoupí proti Dánsku. Dánové jsou sice nepříjemný soupeř, ale porazitelný. Co by se stalo, kdyby ČR vyhrála a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy? Včera se situace vyvíjela v náš neprospěch. Švýcarsko i Belgie by pro český tým byli ve finále hratelnějšími soupeři než nevyzpytatelní  koníci (Italové nebo Španělé) od Středozemního moře. Pro nás je především hrozbou Anglie hrající s nenápadnou Ukrajinou. Při předpokladu, že berani z Anglie přes Ukrajinu přejdou, nečekalo by nás  nic pěkného. Napřed je ovšem třeba porazit Dány. Snad bude český trenér Šilhavý (nejhůře placený ze 16 trenérů ME) mít opět šťastnou ruku při výběru hráčů.

Okurkovou sezónu v mediích je cítit na dálku, i když ji novináři nechtějí přiznat. Ufo ohrožuje americké letectvo, tedy celý svět. Než si kazit letní náladu s uslintaným respirátorem a současnou politikou, je možné se s obrazovkou vrátit do minulosti. Hned na začátku prázdnin ČT položila na stůl obdivovatelů starých českých filmů vysoký trumf - film Prstýnek. Jedná se o nenáročnou, ale jednu z nejoblíbenějších českých veseloher. Byla natočená podle povídky kovaného komunisty Ivana Olbrachta. V hlavní roli byl komunista Korbelář. Skončila válka, lid začal účtovat s těmi, kteří měli lepší kabáty. Řada prvorepublikových filmových hvězd už na jeviště ani filmové plátno nesměla, některé byly přímo za mřížemi. Komunisté ještě oficiálně nebyli u moci, ale už si je lid český předcházel. Olbracht dělal předsedu Okresního národního výboru v Táboře, a tak si filmaři na něj a jeho povedené dílo vzpomněli. Mimo Korbeláře dali filmu Prstýnek  vysoký lesk Zdeněk Dítě, Jana Dítětová, František Smolík, Jindřich Plachta, Jaroslav Marvan a především v roli kněžny Vlasta Fabiánová, herečka aristokratického zjevu od přírody. 

Josef Zahradníček   



Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.