Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 20. dubna 2021

Ruští agenti jako mediální hvězdy. Zahradníček komentuje

 20.4.2021; 14:13  -  V minulém komentáři, na počátku dubna, jsem si chválil nezvykle teplé počasí. Přechválil jsem, jako naschvál od 2. apríla je větší zima než o loňských vánocích, kdy 20. až 26. 12. byla průměrná teplota +4,05°C, naproti tomu letos od 2. do 8. dubna byla +3,03°C. Už se nechali slyšet meteorologové, že letošní duben je nejchladnější od roku 1941. Mráz, sníh, ledový vítr, lidé v zimním oblečení - a dnes rozkvetly třešně. Příroda se někdy omezovat nenechá. Možná zima překvapila čápy, bílé i černé, kteří kvůli letní dovolené v Evropě absolvovali trasu víc než 10.000 km. 


Měl jsem už před týdnem rozepsaný komentář, ale objevily se nové aktuální události, takže začínám prakticky od nuly. Ať dnes otevřu jakékoli české celostátní zpravodajství, čtu a slyším hrozné věci o ruských agentech. Před sedmi lety údajně vyhodili do povětří prachárnu ve Vrběticích, ale úplně jisté to není. A jistě nikdy nebude. Událost zlínská policie už v roce 2015 dala k ledu, a tak se na ní zapomnělo. Hle - zase je nutno oživit ji. Stačilo by snad připomenout ji jednou, dvakrát, ale omílat ji den co den 24 hodin denně, to je pro občana víc než otravné, i když jsou lidí, které to vzrušuje a chtěli by to slyšet ještě víckrát. Ruští agenti lezou z každé třetí webové stránky. Čro 5 chrlí 24 hodin denně srdcervoucí vlastenecké komentáře o zlých ruských agentech, někteří udýchaní komentátoři mezi agenty řadí prezidenta Zemana i premiéra Babiše. A štěkají a štěkají. Na co? Na hubu, říkávalo se. Praha je plná takový liberálních nemakančenků, kteří z nedostatku nějaké užitečné práce jsou ochotni kdykoli  štvát a řvát proti komukoli a čemukoli, třeba proti zatmění měsíce. Komu tím dnes prospějí, ptám se s M. Donutilem z Pelíšků? Putin se nezalekne ani generálů z NATO, natož pražského pisálka s náušnicí.

Čeští politici a novináři mi připadají jako spadlí s měsíce, když se diví, že zde jsou ruští agenti. Moskva je daleko, z Kremlu není do České republiky dobře vidět, tak vyšle zvědy. Ti tady byly snad už za husitů, od dob cara Petra I. jsou tady určitě. Byli a jsou v celém světě. Ostatně Rusové je ani nezapírali, dokonce se s nimi chlubili ve filmech a televizních seriálech (např. Stirlitz v seriálu Sedmnáct zastavení jara). Spousta agentů se zde usadila za normalizace, spousta jich tady po pádu komunistů a Varšavské smlouvy zůstala. A další přibyli.

Alespoň v mediích trochu utichlo štvaní proti vakcínám. Pisálci vždy chytí někde na falešném webu nějakou provokační informaci, například o tom, že vakcíny způsobují trombózu, rozmažou zprávu tak, že chudáček-čecháček je z toho zoufalý, rád počká na vakcínu nezávadnou. Pokud do té doby nezemře.

Zdá se, že Covid v Evropě i v USA ustupuje, i když menší počty hlášených onemocnění mohou být způsobeny únavou českých zdravotníků a hygieniků. Pokles nově nakažených, a především mrtvých, v Rakousku a Německu v poslední době nevypadá tak přesvědčivé jako v ČR nebo v USA.

Nevím, jak to souvisí s pandemií, ale v USA prý je kvůli ní málo kečupu. Oběd bez kečupu je pro některé Američany nepředstavitelný. Zvyk je zvyk. Mně při pohledu na talíř s obědem ve venkovském americkém bistru (klasické restaurace jsou ve velkých městech) sliny právě netekly. Barevné láhve s několika druhy kečupů na každém stole působí na Evropana tajemně. Kečup má zřejmě vyrovnat chuť i vzhled. Každý host podle své chuti. Hosty v poledne bývají zpravidla skupiny neustále se fotografujících větších školaček a spokojeně se tvářící důchodci. A po obědě soda za 2 dolary. Nebo malé mléko za $1,49. 

Seriál Zločiny Velké Prahy jsem přetrpěl do konce. Už skončil. A to je dobře. Za mnoho nestál. Útěk zločince při zatýkání je filmová klasika. Zatýkaný muž se mladým zdravým policistům vysmekne a okamžitě má náskok 20 - 50 m. Tentokrát, v 10. díle seriálu, neprchal, ale za dohledu důvěřivých kriminalistů skočil s věže. Nesmyslů je tam mnoho. Například lékař (F. Němec) je vždy u mrtvoly dřív než kriminalisté.               

Josef ZahradníčekŽádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.