Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 6. listopadu 2016

Ivana Trumpová, žena, o které se opět hovoří

  Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

  První vážný nápadník hudební skladatel Jiří Štaidl se v roce 1973 zabil při autonehodě. A protože začátek normalizace žádné velké perspektivy v tuzemsku neskýtal, Ivana Zelníčková se zcela pragmaticky provdala za vídeňského průmyslníka Alfreda Winklemayera, čímž se dostala na Západ. Už v roce 1975 se pár rozvedl a ambiciózní Češka přesídlila do Kanady za kamarádem Jiřím Syrovátkou. A za rok přišla životní zlatá trefa.

  Sedmadvacetiletá Ivana Zelníčková žila v roce 1976 v New Yorku, když ji v jednom baru oslovil třicetiletý miliardář Donald Trump. Za pár měsíců si majitel honosného mrakodrapu Trump Tower či obřích kasin vzal půvabnou českou blondýnku za manželku.

  V komunistickém Československu se o tom v roce 1977 nenapsala ani řádka. Ale newyorská média označila sňatek manželů Trumpových za svatbu roku. Fotografové je neustále fotili, byli považování za hvězdný pár. Módní návrhář Dennis Basso v časopise People tvrdil, že „spolu byli nepřekonatelní a celé město jim v 80. letech leželo u nohou".

  Je nesporné, že jen díky Trumpovi a jeho renomé se z Ivany Trumpové stala superhvězda. Její další život se odehrával jako ve snu: Trumpovi obývali padesátipokojové apartmá v posledních třech poschodích mrakodrapu Trump Tower. Odpočívali ve stoosmdesátipokojové rezidenci v Palm Beach na Floridě, případně v ohromné sedmačtyřicetipokojové vile v Greenwich. Po světě cestovali vlastním obřím Boeingem 727.

  Ivana Trumpová se nestala pouhou pasivní ozdobou úspěšného manžela. Osvojila si manažerské dovednosti a časem dokonce sama řídila některé z Trumpových podniků. Byla šéfkou newyorského hotelu Plaza a v roce 1987 byla americkou hotelovou asociací zvolena hoteliérkou roku. Ale nejen to – jako první a jediná žena na světě šéfovala kasinu, a i kasinu Trump Castle se v jejích rukou v letech 1983–1987 vedlo výtečně.

  „Život je především byznys," říká Trumpová. A do byznysu  ihned po rozvodu s Trumpem v roce 1992 vrhla se doslova po hlavě. Prodávala kosmetiku, oblečení a šperky pomocí teleshoppingu a její rekord byl zisk 675 tisíc dolarů za minutu.


   Ivana Trumpová
 1. Narodila se v roce 1949 ve Zlíně.
 2. Studovala Univerzitu Karlovu – Fakultu tělesné výchovy a sportu.
 3. Reprezentovala Československo ve sjezdovém lyžování.
 4. Byla modelkou.
 5. Byla celkem čtyřikrát vdaná.
 6. S Trumpem se seznámila v roce 1976 a vdaná za něj byla 14 let. Mají spolu 3 děti.
 7. V rámci rozvodového vyrovnání s Trumpem si přišla na 25 milionů dolarů.
 8. Hovoří 5 jazyky.
 9. Dodnes podniká, věnuje se developerství


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.