Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 16. února 2016

Kde se žije nejlépe? Zahradníčkovy úvahy.

Tak u nás vlastenci zase vyhráli. Někdo před časem prý navrhl, že by v prázdných benešovských kasárnách mohlo být azylové středisko - a hned to bylo, jako když se píchne do vosího hnízda. 

Petiční výbor Martina Vachtlová, Romana Machová, Andrea Marešová a Petr Ballek se činil, skoro 20.000 podpisů proti. A geroj Ballek s tím prchal do poslanecké sněmovny, která samozřejmě o něčem takovém jako azylové centrum v Benešově nic netušila. Ani nemohla, protože ministerstvo vnitra, kde kdosi se o benešovských kasárnách zřejmě zmínil, fámu o uprchlících vyvrátilo. Taky bych těm šestnácti uprchlíkům, co je v ČR, záviděl tu chaloupku ve které bývalo mnoho set vojáků.

Tak vlastenci opět nad tou zrádcovskou vládou, která podle některých se včera společně s celou V4 poklonila EU, v okresním městě zvítězili. Podpořil je morálně i prezident, který jako biblický prorok ví, že tento rok české země a Slovensko budou zaplaveny těmi pohanskými psy z Afriky a Asie. Prezident to hlavní zatím nahlas neřekl, ale jistě doufá v pomoc Kremlu nebo Číny. Kdo jiný nás může před imperialisty ze Západu uchránit? 

Podle včera zveřejněné statistiky se nejlépe žije v Praze, Hradeckém a Středočeském kraji. Statistika se stává smyslem našeho života. Procenta, žebříčky a hlavně koruny živí různé průzkumné agentury a media.
Pokud bych bral včerejší statistiku o životní úrovni vážně, tak bych řekl, že největší vliv na vyspělost kraje má doprava a zdravotní péče. Kde jsou dálnice, tam jsou doktoři, a tam se také usazují velké firmy, které dobře platí zaměstnance. A kde jsou peníze, tam je výstavba a služby. Lidé v odlehlých oblastech v pohraničí musejí za nákupy a lékaři desítky kilometrů. Pokud lékaři jsou. Vím o několika městečkách, kde jsou vybavené ordinace s byty nabízené za nájem 1 Kč za rok, přesto tam už dlouhá léta shánějí lékaře, který by se tam chtěl usadit. Jsou taková místa i ve vnitrozemí. No statistika je ošidná věc, ale někomu vynáší velké zisky.

Poštovní úřednice ve Voticích tak dlouho si se zákazníkem měnila tisícikoruny za drobné, až přišla o 7.000 korun, které prý bude muset uhradit. Stává se leccos. Podvodník prý mluvil ostravským přízvukem.  Proti bance v bavorském kriminálním seriálu Hubert & Staller dopadla votická pošta ještě dobře. Když lupiči s dětskými pistolemi zajmou osazenstvo banky se zákazníky a s celou policejní stanicí, je to už  horší.

Zahradníček Josef

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.