Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 23. listopadu 2013

Nákladové nádraží Praha-Žižkov prohrálo další bitvu o přežití.

Pražský magistrát potvrdil vydání územního rozhodnutí pro developerský projekt v těsné blízkosti Nákladového nádraží Žižkov. V tiskové zprávě o tom informovala developerská společnost Discovery Group. Projekt, proti kterému protestují někteří obyvatelé Žižkova i místní radní, musí ještě získat stavební povolení.

"Jsme potěšeni tímto rozhodnutím. Celý proces završil naše více než pětileté úsilí vytvořit v prostoru bývalého a nevyužívaného nádraží nové městské centrum Prahy 3," uvedl ředitel společnosti Jonathan Wilkinson. Výstavba prý "zanedbané oblasti vdechne nový život".

Magistrát o vydání územního rozhodnutí rozhodoval na základě odvolání, které proti rozhodnutí místního stavebního úřadu podala žižkovská radnice a další účastníci řízení. Podle nich je totiž projekt naddimenzovaný. Jeho umístění vedle památkově chráněné budovy nádraží považují za nevhodné.

Firma Discovery Group chce za 250 milionů eur (6,75 miliardy Kč) postavit velké obchodní centrum s kancelářemi, byty a parkovacími plochami. První fáze projektu se dotkne pozemků o rozloze 140 000 metrů čtverečních. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.