Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 18. června 2013

Hitler měl vážné úchylky v psychice.

Adolf Hitler byl jedna z nejzáhadnějších postav lidských dějin. Kdo to byl německý Führer, který téměř zrealizoval plány na ovládnutí celého světa? Geniální vojevůdce, paranoik? Odborníci se shodují na tom, že to byl člověk s vážnými odchylkami v psychice.

Zřejmě se na něm výrazně podepsalo dětství, hlavně otcova agresivita a brutalita. Určitě byl Adolf často a hodně bit. Je známo, že v roce 1918 na frontě Hitler přechodně oslepl, což se spojovalo s s pověstí, že Britové použili nějaký bojový plyn. nedávno však historik Thomas Weber objevil dopis německého neurochirurga Otfrieda Ferstera, který osobně Hitlera léčil. Z dopisu vyplynulo, že Hitlerova dočasná slepota nebyla způsobena plynem, ale vzácným onemocněním způsobeným strachem. Mozek přestává vnímat realitu a přestává přijíímat signály z optického nervu.

Hitlerovu slepotu léčil hypnózou neurolog profesor Edmunt Forster z univerzity v Greisfswaldu. Vnucoval mu myšlenkami o velké budoucnosti. Když se v roce 1933 Hitler stal německým kancléřem, pokusil se profesor Forster o Hitlerově nemoci informovat veřejnost. Za dva týdny za záhadných okolností zemřel.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.