Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 28. května 2023

Vzpomínáme na války minulé, současné i budoucí. Zahradníček komentuje

 28.05.2023 8:35 - Podivné dnešní ranní šero mě donutilo vyhlédnout z okna. Byla tam hustá bílá mlha, kterou se od východu snažilo proniknout slunce. Pohled na teploměr mě donutil nejméně dvakrát si protřít oči. Ukazoval +3°C, což je teplota zimní. Meteorologové včera předpověděli velmi teplé a suché následující dny. 

Válka na Ukrajině pokračuje, Rusko  ustoupit nehodlá, i když už v nabídce mírového jednání nezdůrazňuje připojení Ukrajiny zpět k Ruské federaci, ale požaduje návrat Ukrajiny k ruštině jako úřednímu jazyku a stáhnutí přihlášek do EU a NATO. Zdá se, že Putin největší nebezpečí pro Rusko vidí v Evropské unii, především ve vysoké životní úrovni jejích obyvatel. Nejen harašení hvězdnými zbraněmi, ale také touha lidí po napodobení života na Západě byla příčinou pádu komunizmu a rozpadu východního bloku. Proto je EU největším nepřítelem Ruska. Ztratit vliv na Ukrajině, znamená pro Kreml oddálení od střední Evropy, a tím konec Stalinova snu o velkém Rusku sahajícímu až k Atlantiku.

Každoroční sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu a jméno jeho předsedy Bernda Posselta i osmdesát let po vyhnání německého obyvatelstva působí na české národovce jako červený hadr na býka. Konkrétně na tu část českých „elit,“  která antipatie či rovnou nenávist k sudetským Němcům stále bere jako povinnost plnit odkaz mstivého Stalinova mužíka Edvarda Beneše a jeho partyzánských a rabovacích gard.

Hra na sudetskou strunu se vyplácí především politikům. Před deseti lety si to ověřil Miloš Zeman, jemuž na Hrad pomohla poznámka protikandidáta Karla Schwarzenberga, že Edvard Beneš by za odsun Němců podle současných měřítek patřil před soud v Haagu. Zeman pak jeho výrok využil ve svůj prospěch a Schwarzenberga označil za sudeťáka. 

 "Nevím, jestli sním, nebo bdím. Toto mě opravdu absolutně pobouřilo,“ řekl Václav Klaus v televizi, když se dozvěděl, že prezident Pavel poděkoval Posseltovi za obří pomoc při vylepšování česko-německých vztahů. O inteligenci Václava Klause není nutno více se zmiňovat, stačí uvést, že se bratříčkuje s polofašistickými organizacemi, jako je AfD v Německu a Strana svobodných v Rakousku. Klausova nenávist k slušným lidem je zřejmě vrozená.

Josef Zahradníček


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.