Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 20. května 2023

Prezident Pavel odmítá živit starou nenávist

  Poděkování prezidenta Petra Pavla předsedovi Sudetoněmeckého krajanského sdružení Berndu Posseltovi za zlepšení v česko-německých vztahů, je dobrou zprávou o vývoji v naší zemi. A je to taky moc špatná zpráva pro všechny české nacionalisty a podobné postavičky, co se nazývají vlastenci. Strašení tím, že sudetští Němci „chalupářskému šmejdu“ vezmou lehce nabytý majetek v horách, nabralo opět na intenzitě.

Když v lednu 2013 v předvolební debatě Václava Moravce Karel Schwarzenberg o odsunu Němců v roce 1945 řekl, že „to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu“, měl samozřejmě pravdu. O zločinech mstivého mužíka Edvarda Beneše by se dalo říci ještě leccos tvrdšího, .

Laciný nacionalismus, vyvolávání strachu a nenávisti, to byl styl Zemanovy kampaně, který měl bezdůvodnou nenávist k našim někdejším německy hovořícím spoluobčanům ještě podpořit. Zásluhou lží o návratu českých Němců se dostal Zeman na Hrad a deset let se tam držel.  Stal se hlavou státu, protože šířil zlo, které uspokojovalo potomky partyzánských vrahů, rabovacích gard z roku 1945 a sympatizanty komunistického vyhledávání vnějších i vnitřních nepřátel. .

Volby v roce 2013 ukázaly, že někteří Češi neuznávají jakoukoli svojí vinou, a Benešovy a komunistické zločiny obhajují jako spravedlnost. Když odněkud se násilím vyženou miliony původních obyvatel, nemůže taková věc dopadnout nikdy dobře. Jednou, možná za několik desetiletí či století, dojde k poznání pravdy a k  nápravě křivd.

„Vítám posun v Sudetoněmeckém krajanském sdružení a chtěl bych poděkovat Berndu Posseltovi, opravdu si toho vážím,“ řekl v pátek český prezident Pavel. Dorazil totiž na zahájení Bavorsko-českých týdnů přátelství v německém Selbu. Tak nebetyčný rozdíl oproti Miloši Zemanovi jsme si snad ani neuměli představit.

Údajní vlastenci a obhájci normalizace zase zuří. Jejich tradicí je přece nenávist, nikoli slušné chování, tolerance a uvědomění si vlastních chyb. 

1 komentář:

  1. Pavel rozzlobil Klause, notorického škůdce ČR, takže zaslouží velkou pochvalu

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.