Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 13. listopadu 2022

Traktory roku oceněny

 Na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky EIMA v italské Bologni byly uděleny ceny roku 2022. Ceny se od roku 1998, střídavě v Bologni a Hannoveruu, každoročně udělují ve 4 kategoriích. Nezávislá porota se skládá z 25 novinářů z různých evropských zemí. O ceny ve 4 kategoriích se ucházelo 16 traktorů od 13 ruzných výrobců.


Hlavní cenu jako TRAKTOR ROKU obdržel FENDT 728 VARIO. Jedná se traktor se šestiválcovým motorem AGCO Power o obsahu 7,5 litru a výkonu 283 koní. Traktor má nově vyvinutou převodovku, hydraulický a chladící systém a klimatizaci kabiny. Kola zadní i přední pohánějí samostatné hydromotory, přičemž je pohon kol regulován tak, aby byla zajištěna dokonalá přilnavost. 


V kategorii VŠESTRANNOST zvítězil traktor McCORMICK X6.414-DRIVE. Traktor je určen pro ty, kteří preferují všestrannost, výkon i pohodlí. Traktor pohání čtyřválcový šestnácti ventilový motor o objemu 4,5 litru a výkonu 155 koní. K traktoru je možné pořídit «Precision Steering Management» (PSM) systém, jímž traktor ovládán přes satelit.


Jako nejlepší SPECIÁLNÍ TRAKTOR byl oceněn NEW HOLLAND T4.120F DualCOMMAND. Traktor je doplňkem velkých traktorů tohoto výrobce. Porotu zaujalo zajímavé odpružení přední nápravy, nízká hladina hluku a obrazovka VIS.V kategorii UDRŽITELNOST získal cenu traktor JCB FASTRAC 4220 iCON.ZVG. Spolehlivý traktor má příznivé provozní náklady a spotřebu, jeho provoz je efektivní, bezpečný a pohodlný. Robustně vypadající traktor  má šestiválcová motor o výkonu 235 koní, obě nápravy řiditelné, závěs o nosnosti 8 tun a rychlost 60km/h.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.