Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 11. září 2022

William, Kate, Harry a Meghan opět pohromadě

Po dlouhé době se na veřejnosti objevili královniny vnuci  princové William a Harry a jejich manželky Kate a Meghan. Oba páry se v sobotu odpoledne vydali na do hlavní ulice u zámku Windsor, kde se setkaly s davy lidí truchlících  nad úmrtím královny. Poděkovaly za projevení soustrasti a květiny, kteří truchlící lidé přinesli.

William (40) a Kate (40) byli poprvé oslovováni novými tituly "princ a princezna z Walesu", které jim při svém pátečním vystoupení udělil otec Williama a Harryho nový britský král Charles III. Podle britského tisku je vztah obou párů "Fab Four" stále nejasný a obtížný, stále odchod Harryho (37) a Meghan (41) od královské rodiny je temným stínem. Očekává se, že v blízké budoucnosti bude rozhodující jednání krále Charlese III. vůči Meghan.

Pohřeb zesnulé královny Alžběty II. se bude konat v pondělí 19. září, potvrdil Buckinghamský palác. Její tělo bude převeze z Edinburghu RAF v úterý 13. září a doprovodí jej jediná dcera královny, princezna Anna. Jak už avizovali, pohřbu se zúčastní mimo jiné americký prezident Joe Biden, francouzský prezident Emmanuel Macron či japonský císař Naruhito. Bude-li na pohřbu oficiálně zastoupena Česká republika, to se zatím neví, nepřišlo pozvání. V každém případě by se do Anglie měl vypravit prezident nebo jeho zástupce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.