Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 8. ledna 2022

Vévodkyně Kate zítra slaví 40. narozeniny

Britská královská rodina se v poslední době potýká s mnoha problémy. Po smrti prince Filipa (99) si ještě více všichni uvědomují, že zlatá éra královny Alžběty II. (95) se chýlí ke konci. Pilířem královské rodiny se postupně stává vévodkyně Catherine, manželka prince Williama. Vévodkyně z Cambridge je "tajnou zbraní" královské rodiny, napsala historička panovnického rodu Emily Andrewsová v  "The Sun". 

Do nedávna byla Catherine více považovaná za exkluzivní módní návrhářku, co Catherine oblékla, to druhý den zmizelo z trhu. Manželka prince Williama ovšem nebyla ve výběru oblečení rezervovaná, oblékala na sebe i kousky z regálů a doplňovala je šperky z královské klenotnice. 

Catherine se s princem Williamem (39), který je po otci Charlesovi (72) druhým čekatelem na královský trůn, seznámila na univerzitě. Svatbu měli 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství. Mají děti: Georga (8), Charlotte (6) a Louise (3).

Příjemné vystupování vévodkyně Kate je podle expertů i běžných občanů zárukou toho, že budoucnost britské královské rodiny je v nejlepších rukou. Život vévodkyně není úplně tajný. Po vánocích se veřejnost dozvěděla, že snacha prince Charlese uspořádala koncert na památku obětí pandemie. Vévodkyně dokonce sama zahrála na klavír. "Lidé ji milují, protože v ní vidí normální ženu," napsal mluvčí rodiny Colleen Harris. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.