Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 24. října 2021

Po volbách je zase hůř. Zahradníček komentuje

24.10.2021; 8:42  - V uplynulém týdnu se počasí u nás vyřádilo, připomnělo lidstvu evropskému, kdo je pánem dění na povrchu zemském. Ve středu letní teplota +25°C, ve čtvrtek vichřice o rychlosti 150 km/hod vyvracela stromy a trhala dráty elektrického vedení, dnes zima pro vytažení kožichů.

Hannover: Průchod jen podle předpisu 2G (vyléčení a očkovaní)
Ke vší venkovní slotě se znovu pěkně rozvlnila pandemie Covid-19. Odborníci studovaní, i samozvaní docenti z lidu, a politici vědí, že jen jejich názory (každý jiný) jsou správné, nemoc se podle nich šíří jen proto, že zbývajících 6 miliard lidí se těmito názory neřídí. Opatření, které zavádí české ministerstvo zdravotnictví jsou namířena na restaurace. Proč, to je záhada. V restauracích se jí a pije, a to s nasazenými respirátory jaksi nejde. Žádná statistika ovšem netvrdí, že v běžné restauraci se nakazí nejvíc lidí, netýká se samozřejmě báru Techtlemechtle a podobně, kde se pije jedním brčkem. Nejvíc lidí se nakazí doma, ve škole a v zaměstnání. V restauraci, kde jsou stoly obsazené řídce a obsluha má na obličeji respirátor, bude asi bezpečněji než na obecním posvícení.

V obchodech jsou respirátory samozřejmostí. Lépe řečeno "bývaly samozřejmostí." Včera jsem zamířil do vietnamského obchodu s potravinami. Na dveřích nápis "Bez roušky vstup zakázán." Nasadím respirátor a vstoupím. Zákazníků je zde snad deset, s respirátorem pouze já a žena u pokladny zavřené v kabině z plexiskla. Obchod musí vydělávat, nikoli zakazovat vstup. Tak nějak to vyhlašují ekonomové: "Všechno (tedy i jakýkoliv počet nemocných a mrtvých) je lepší než další Lockdown."

Němci a Rakušané zákazníky při vstupu do restaurace či obchodu regulují písmenem "G": Genesene (vyléčený), Geimfte (očkovaný), Getestete (testovaný).  Kde je nápis 2G  mohou jen lidé s dokladem o prodělané nemoci nebo o očkování. Za to, že bez příslušného dokladu nikdo jiný do provozovny nevstoupí, zodpovídají majitelé. A funguje to.

Zástupci českých hospodských tvrdí, že nikoho kontrolovat nemohou. Zaplatit vyhazovače  si nemůžou dovolit.  Skutečností je, že kontroly nechtějí, protože mají obavy ze snížení tržeb. "V Čechách je jiná kultura," vykřikují, "Češi koupí alkohol v supermarketu a pijí ho společně doma, v garážích a hasičárnách. Svědčí o tom statistika, že v době tvrdého Lockdownu, kdy byly restaurace a bary uzavřené, spotřeba alkoholu nejen neklesla, ale dokonce stoupla."

Při ohlédnutí dozadu zjišťujeme, že nejúčinnějším opatřením proti pandemii byl zákaz vycházení a cestování, neboli uzavření obcí a okresů. Něco takového si už žádná česká vláda nedovolí. Však také to motorizovaní chataři a chalupáři (denní pendleři mezi městskými bydlišti, supermarkety a venkovem) Babišově vládě při nedávných volbách dali sežrat.

Pokud úřady nezajistí pořádek a kázeň v době útlumu nemoci, vyhlašování drastických opatření po výbuchu pandemie je ovšem něco jako tahání kočky za ocas. Hlavní starostí druhé poloviny léta byly stejně jako loni volby, nemoc byla tím vedlejším. K získání voliče je nutné pustit ho do houfu, ve kterém se prosadí obratní řečníci. To se týká i dětí. Zatímco v zahraničí, například v Rakousku, mladí lidé tvrdí, že při distanční výuce  se naučí víc než ve školním houfu, v ČR  nemůžou lidé tomuto způsobu vyučování přijít na jméno. Jsou vědátoři, kteří tvrdí, že sociální kontakt dětí je důležitější než vědomosti. Příčina je asi typická česká městská. Ve škole se mimo matematiky a fyziky dá všechno okecat (ti, co jsou k podvádění vychováni), počítač na drmolení nedbá. 

Kdo si myslel, že po volbách bude hlavní starostí pandemie, patrně se hodně mýlil. Stará vláda pořád funguje způsobem "aby se vlk nažral a koza zůstala celá", nová vláda není, čeká se až ji někdo jmenuje. Prezident Zeman leží v nemocnici s cukrovkou a  údajně následkem Covidu, nějakým nervovým ochrnutím - údajně dočasným - a o tom, kdo má jmenovat vládu místo něho, se dlouze a nesouvisle klábosí. Nemocný Zeman vzbudil spoustu ambiciózních abonentů na  prezidentský úřad. Ve velkoměstských kavárnách vypukl strach z Babiše, který sice se o kandidatuře nezmínil, ale vzhledem k jeho popularitě na venkově by mohl být úspěšný jako byl Zeman. Je tedy nabíledni, že pražská kavárna se připravuje proti Babišovi vytáhnout s podpásovkami nejtěžšího kalibru.

Josef Zahradníček


 

1 komentář:

 1. VIRUS NIKDY NEBYL IZOLOVÁN

  https://tadesco.org/nespravnost-virologickych-metod-byla-s-konecnou-platnosti-prokazana-covid-19-je-podvod-stoleti/

  https://rumble.com/vhx3l1-the-final-refutal-of-virology.html

  https://resetheus.org/jak-moc-mrtvy-je-virus-vsechna-tvrzeni-o-existenci-viru-vyvracena/

  https://www.youtube.com/watch?v=1fDrJZIA6s0

  https://www.youtube.com/watch?v=R-VG-uLyM_Q

  OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.