Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 14. května 2021

Za propagaci Hitlera a ozbrojování dostal Rakušan podmínku

 Minulý pátek zemský soud v dolnorakouském Kremsu vynesl rozsudek nad pětatřicetiletým mužem od hranic s Českou republikou. "Nejsem žádný nacista, jen se zajímám o historii. Obrázek na lahvi od vína byla jen recese," rozčiloval se obžalovaný muž, který si během soudního jednání odmítal nasadit respirátor.

Pětatřicátník si vyslechl rozsudek, jenž zněl 22 měsíců vězení s podmínkou na 3 roky. Důvodem k trestu byl nápis v jeho kanceláři: "Pokud jste Němec, zdravte Heil Hitler!" a láhev s Hitlerovým obrázkem a nápisem "Sieg Heil." Muž nosil trička s vyobrazeným hajlujícím Hitlerem a nápisem „European Tour 1939-1945“ a seznamem bojišť druhé světové války. Státní zástupce muže rovněž obvinil vytvoření fotoknih, označených hákovými kříži, s fotografiemi koncentračních táborů, Hitlerova sídla "Vlčí doupě," a zbraněmi nacistických armád. Dále byl obžalovaný obviněn z rozesílání obrázků na zapalovačích a videí, na kterých je hajlující Adolf Hitler a nápisy NSDAP. Vyzýval rovněž v době pandemie k zdravení  zdviženou pravicí.

Podle zprávy Rakouské tiskové agentury (APA) na činnost pětatřicetiletého muže náhodou narazil Zemský úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorizmu, k němuž se dostal materiál propagující nacizmus. Když policisté provedli v kanceláři obviněného prohlídku, našli 2 samopaly (zakoupené v Čechách) a větší množství nábojů a jiné munice. Muž tam měl i další zbraně včetně nelegálně držené pistole.

Zemský soud muže odsoudil pouze za propagaci nacizmu, za držení zbraní odsouzen nebyl, protože všechny zbraně a propagační předměty mu byly zabaveny. Rozsudek není pravomocný, protože státní zástupce se proti mírnému trestu na místě odvolal. Obžalovaný si vzal čas na rozmyšlenou. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.