Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 1. února 2019

Americká zima láme rekordy

Současná zima, která postihla středozápad Spojených států láme rekordy. teploty klesají k -50°F (-46°C)  Něco takového ještě nikdo nezažil. Zamrzla velká jezera, elektrárny, plynovody. Spousta lidí už umrzlo. Tragická situace je na některých zemědělských farmách, kde zamrzla voda a zvířata trpí nejen zimou, ale i žízní.

V oblasti mezi Minnesotou a New Yorkem je silně omezen život. Jsou uzavřeny školy, nefungují poštovní služby, nefunguje letecká doprava. Kvůli brutálnímu počasí se zastavila práce v 18 podnicích General Motors, Fiat Chrysler, a Ford.Ve většině států postižených mrazovou vlůnou jsou uzavřeny všechny úřady, aby lidé nemuseli do mrazu vycházet.

Ve městech začaly problémy s vytápěním bytů, protože teplárny jsou přetížené, proto vyzvalo město Chicago obyvatelstvo, aby nepřetápělo byty a stáhlo topení na 63°F (17°C). Mráz způsobuje spoustu omrzlin a krvácení, mnoho lidí v mrazu našlo smrt. Mrtvoly čekají na pitevnách, kde se musí zjistit příčina úmrtí, zda mrtví nejsou obětí trestné činnosti. Silné mrazy vyvolávají u psychicky narušených jedinců další poruchy a agresivitu, v úkrytech pro bezdomovce musí být, a často zasahovat, policie.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.