Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 28. ledna 2018

Vítězná porážka pražských novinářů. Zahradníček komentuje

Napadl mě asi nesrozumitelný titulek, ale jak jinak stručně nadepsat dojmy o volbě prezidenta. Akademik Drahoš, přestože měl velkou podporu medií, se nakonec porazil sám, když ani pár dní před rozhodující volbou nepochopil, že politika není slušná akademická diskuse se spoustou možností, ale hromada špíny, kterou lze, buď ignorovat, nebo házet na protivníky, nikoli k ní čichat a hrabat v ní prstíkem. 

Staronovému prezidentovi stačilo jen se převalovat v křesle, nadávat pražské kavárně a v zákulisí slibovat nejlepší pozice siláckým kamarádům z ANO, KSČM a SPD. Akademik Drahoš se snažil hrát na siláka, ale jen hloupě naběhl na vidle. Domnívám se, že Drahošova porážka je především porážka novinářů, umělců a vědců, kteří ho před 1. kolem nezaslouženě vynesli před mnohem lepší a schopnější kandidáty. 2. kolo už bylo vlastně zbytečné, jen ukázalo poměr sil ve společnosti.

Určitým způsobem byl poměr sil naznačen po volbě, když se v hotelu jeden Zemanův příznivec pustil pěstmi do fotografů, kteří se snažili zvěčnit jakéhosi komunistu zpitého na mol. Incident naznačil, že protizemanovský odboj to bude mít pořád těžší. Babišovi, Okamurovi a Filipovi jistě narostla křídla, jako křeček je nafouklý Václav Klaus, bývalý Zemanův dlouholetý kolega v komunistických ekonomických ústavech.

Domnívám se, že přímá volba prezidenta je nedůstojná. Stojí ohromné peníze a jejím výsledkem není nic jiného než rozdělení obyvatelstva. Někomu zřejmě vyhovuje napodobovat Ameriku, je zde však jiná tradice. USA neměly krále voleného zástupci šlechty, měst a církve. Na to navázala volba prezidentů parlamentem. Je podle mne lepší mít prezidenta zvoleného poslanci, u nichž je zaručena určitá inteligence a kulturní rozhled, i když mají různé politické názory. Když se člověk zamyslí nad tím, jací lidé můžou hlavu státu volit, je mu někdy na zvracení.

Jsem s názorem na přímou demokracii asi na straně menšiny, děsím se toho, že jednou někdo prosadí referendum. Nejen referendum si přejí pouliční štváči. Volají po přímé volbě hejtmanů a starostů, volají i po volbě poslanců stejným dvoukolovým způsobem, jako jsou volby senátorů. Novinářům by jistě vyhovovaly předvolební kampaně jedna za druhou. Neměli by starosti s hledáním námětů pro své články. 

Jedním z vítězů prezidentské volby jistě je stíhaný premiér Babiš. Bude znovu jmenován a po různých komediích nakonec dostane od Zemana milost. Dalším vítězem českých prezidentských voleb je ruský prezident Vladimír Putin, který byl jedním z prvních gratulantů. Zeman jistě neodmítne přítomnost dalších stovek a tisíců ruských agentů a dezinformátorů na českém území. Jim a ruským dezinformačním webům by měl Zeman poděkovat nejdříve, jejich zásluhou měl nejvíc voličů v bývalých Sudetech a na východě Moravy. Tedy v místech, kde jsou vzpomínky na komunistické jistoty stále živé.  
Josef Zahradníček3 komentáře:

  1. Nic originálního v Praze, Benešovi národní socialisti při volbách v r.46 také mlátili protivníky, ale stejně nevyhráli

    OdpovědětVymazat
  2. Novináři před volbami psali, že mladí a vzdělaní volí Drahoše, staří a nevzdělaní Zemana. Voliči poslechli!!!!!:-)

    OdpovědětVymazat
  3. Milan Rokytka jako komunista nezapřel, že patří k dezinformačním listům a hned po vystřízlivění lhal, že mu šlo o život, protože ho kavárníci otrávili mefedronem neboli taneční drogou mňau, mňau. Záchranka ovšem hned poznala, že je zlinkovanej jak carskej oficír

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.