Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 4. prosince 2015

Označování průmyslově vyráběných potravin zemědělskými názvy musí skončit!

Dalšímu zneužívání zemědělství k obchodním trikům chtějí zabránit rakouské selky, které zorganizovaly podpisovou akci na odstranění klamavých názvů z potravin. Chtějí ´, aby v budoucnosti byl vytvořen pro potraviny kodex, podle kterého by se zemědělské názvy neměly u průmyslově vyráběných potravin objevovat.

Petici pod názvem "Selský chléb musí zůstat chlebem od sedláka" (Bauernbrot muss Brot vom Bauern bleiben!) už podepsalo 43.000 lidí. "Nyní je na zákonodárcích, aby kodex schválili a potravinářský průmysl kontrolovali a nutili nesprávné názvy odstranit," řekla Andrea Schwarzmannová, předsedkyně odborového sdružení selských žen při zemědělské komoře.

Podle návrhu slova "sedlák" "farmář", "selský" apod. mohou být použita jen u výrobků vyrobených podle typických selských receptur. Prodávat chleba s názvem "selský", který nemá s tradičním selským chlebem naprosto nic společného, by mělo skončit, stejně tak nesmí být máslo vyrobené z jakéhokoli mléka označované jako máslo z horských pastvin. To uvádí spotřebitele do omylu a poškozuje zemědělce. Jedná se také o průmyslově vyráběný salám, který je prodáván pod názvem "Selský"! nebo o chleba označovaný jako od horských sedláků.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.