Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 26. prosince 2015

Mění se příroda, musí se měnit i lidé

Končí teplá vánoční noc. Neuvěřitelně vysoké teploty, na mnohých místech na Boží hod v půlnoci se teploty přehouply přes 10 stupňů. Na Štěpána ráno bylo například ve Vlkonicích na Klatovsku 10,8°C. Zásluhou vysokých teplot se mění poměry v přírodě.

Dívat se o vánoční přírodě na rozkvetlé rostliny a zelenající louky není obvyklé. Nervosní z toho jsou zvířata i lidé. Lesní zvěř místo hledání potravy a úkrytu před zimou má potravy dost, může si vybírat, a tak jakoby zmateně pobíhá po krajině, nemocní jedinci přežívají, množí se, odchovávají snadno mláďata. Je možné, že se k nám z tropů stěhují všelijací neznámí brouci, myši, ptáci, hadi, slimáci a bůhví, co všechno, jací škůdci.

Stejně nevyzpytatelně působí  teploty na lidi. Způsobují také, že Češi lehce nacházejí důvod k sabotování všeho, co přichází ze Západu, především z Bruselu. Působí zde také pořád nostalgie po vládě komunistů? Nedostatek vzdělání? Zaostávání v příjmech za okolními zeměmi? Pocity ukřivděnosti? Falešné vlastenectví? Zbabělost? Ať to kdokoli veřejně nazve jakkoli, trefí se nebo netrefí, v každé případě bude určitě napaden davem komunistů a národovců, kteří zřejmě za finanční a morální podpory rozvracečské kolony z východu ovládli český mediální prostor.

EU je prý založena na křesťanských základech. EU se od křesťanské morálky začala vzdalovat už od svého vzniku a vzdaluje se pořád víc, tíhne spíše k židovské morálce; za jedno euro koupit, za dvě prodat. EU sice na jedné straně volá po lidskosti, některými svými předpisy podporuje solidaritu a omezení chudoby, na druhé výzvami ke kořistnickému obchodu a lichvě právě tu chudobu způsobuje. Nepoctivci mohou snadno okrádat ty poctivé.

Na západě EU si na neviditelnou ruku trhu už lidé za 60 let zvykli a proti bezohlednému kořistnictví už dávno vytvořili právní i morální hráze, ve východoevropských zemích je pořád vzájemné okrádání vydáváno za způsob podnikání. Doplácí na to hlavně bezbranní občané. Proto život v ČR víc než tradicím křesťanským či židovským, stále víc odpovídá  tradicím cikánským.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.