Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 22. října 2013

Slušovický čaroděj Čuba míří na Hrad.

Bývalý předseda legendárního družstva ve Slušovicích a současný radní Zlínského kraje František Čuba v pondělí 28. října půjde na Hrad. 

K pozvání od prezidenta Miloše Zemana se odmítl vyjadřovat, jeho účast na Hradě v den, kdy se rozdávají státní vyznamenání, ale mnohé naznačuje.

Český prezident má k zlínskému radnímu pro zemědělství velmi blízko. František Čuba se do rady kraje dostal jako člen Strany práv občanů - zemanovců, tedy strany, jejímž je Miloš Zeman čestným předsedou. Zeman navíc o Čubovi často mluví jako o tvůrci „slušovického zázraku“.

Z okruhu Zemanových známých se v souvislosti se státním vyznamenáním mluví také o bývalém ministrovi Miroslavu Grégrovi. Ten patří k zakladatelům Sdružení přátel Miloše Zemana, které současnému prezidentovi pomohlo zpět do politiky. Jako ministr průmyslu seděl v Zemanově vládě a byl i jejím místopředsedou.

V červenci 1999 na jeho návrh Zemanova vláda prodala zbylý státní podíl v Mostecké uhelné a pod jeho vedením došlo k dokončení prvních dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín.

Vyznamenání by podle dosud zveřejněných informací měli od Zemana dostat spoluzakladatel divadla Semafor, spisovatel a hudebník Jiří Suchý, autorka pomníku v Lidicích Marie Uchytilová,  televizní hlasatelka Kamila Moučková, filozof Erazim Kohák nebo renomovaný lékař Pavel Pafko, který patří k nejuznávanějším českým hrudním chirurgům a odborníkům na operace jícnu. Je také "otcem" plicních transplantací v Česku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.