Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 18. října 2011

Supermarketová ochutnávka-neochutnávka.

V jednom koutku supermarketu, kde se nacházejí předváděcí pultíky a stolky se židlemi bylo toho dne nějak rušno. Zastavil jsem opodál. Na židlích seděly a poblíž postávaly ženy - podle mého odhadu - věku středního seniorského. Tvářily se sice jako by je dění na pultech nezajímalo, ale v pravidelných intervalech tam jejich pohledy směřovaly. Dvě slečny v černých minisukních tam aranžovaly tácy s různým drobným cukrářským pečivem, snad vánočním.

„Česká společnost, tedy republika, se dnes nachází ve stavu absolutního rozkladu morálních hodnot, což lze považovat za nejpodstatnější negativum, od kterého se odvíjejí všechny ostatní negace společnosti, především ekonomické. Tím ovšem nelze vinit veškerou populaci národa, ale je tím míněna vládní, politická, bezpečnostní, justiční, podnikatelská, potažmo kulturní a masmediální garnitura společnosti, která se zcela zásadně odklonila a zpronevěřila tendencím a vizím demokracie, které byly spontánně a s nadšením přijaty jako výdobytek listopadové revoluce v 89 roce. Zůstal-li zde někdo mravně únosný (ke škodě věci samotné) jsou občané, kteří na negativa doplácejí především.“(BL)

Aranžování skončilo, dívky cosi vzadu ve svém vozíku upravují. Ze židle u nejbližšího stolku se zvedá vysoká hubená žena s velikou nákupní taškou. Všechny ostatní ochutnávačky si zřejmě myslí, že se jako první odhodlala ochutnat první kousek. Několik bleskových rutinních pohybů a obsah všech táců mizí v obrovské kabele.

„Paní, to nemůžete…“ ozvala se jedna z mladých vystavovatelek.

„Vy mlčte, než někam zatelefonuji!“ zaútočila hubená žena, „máte zákaz ochutnávat a přesto cpaly jste se plnýma hubama.“ Otočila se a zmizela v davu nic netušících zákazníků. Ostatní ženy od stolků si musely nechat zajít chuť a také rychle a nenápadně zmizet, případně se vydat na jinou ochutnávací akci. Jinak se vlastně nic nestalo, jen morálka ukázala jednu křivou tvář. (M.Veselý, 18.10.2011)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.