Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 1. listopadu 2021

Temné a chladné globální oteplování. Zahradníček komentuje

 1.11.2021; 17:07  - Listopad a zimní čas se ohlásily už poslední říjnovou neděli. A hodně surově. Do hospody je možné jít jen z bumážkou, testy si musí neočkovaní zájemci zaplatit, kdo nemá zimní pneu a nabourá, má na krku soud s pojišťovnou. 

Dneska mlha, zataženo, chladno, vypadá to, jako by na nás ten nepěkný čas poslali zapálení odpůrci globálního oteplování, co řeční v Glasgowě tak vzrušeně, jako by chtěli převzít vládu nad světem. Vládnout asi uhlíkoví ochlazovači nechtějí, pouze úkolovat vlády všech zemí. Připomínají mi české předlistopadové disidenty, kteří také nebyli na změny režimu připraveni, představovali si patrně, že budou postupně komandovat komunistickou vládu, ale odpovědnost žádnou neponesou. Navíc se mezi účastníky glasgowského sjezdu připletl správce britského Brexitu Boris a slíbil do 15 let Británii bez škodlivin. 

Na britskou královnu Alžbětu II. také dolehl smutný podzim, ochuravěla a chodí s hůlkou. Má na rozdíl od českého prezidenta dobrý "kořínek" a v 95 letech stále plní panovnické povinnosti.

Otazníky okolo pražského Hradu a vojenské nemocnice ve Střešovicích jsou i přes prezidentovo údajné vážné onemocnění Zemanovým určitým vítězstvím. Vypálil rybník mocichtivým vítězům voleb i "hyenám" (jak Zeman nazývá novináře).  Musí se čekat. Ústava s nemocí prezidenta nepočítá. V roce 1975 byl tehdejší prezident Ludvík Svoboda, jenž kvůli nemoci déle než jeden rok funkci prezidenta nevykonával, Federálním shromážděním (Parlamentem) úřadu zbaven. Federální shromáždění jej zvolilo, Federální shromáždění jej mohlo po roce odvolat.  Zemana ovšem zvolili občané ČR, takže na jeho odvolání  je asi Parlament ČR krátký. A čekat rok jako na Svobodu? Novináři by si nějakou mršinu našli, ale za tu doby by ve Fialově "patrontaši "kapitalistické poučky zvlhly. 

Česká politická scéna je uvedena do spánku, Babišova vláda, která také čeká na svůj konec, vládne neslaně nemastně dál. Takže ještě zpět na poslední říjnovou neděli. Spadla lanovka z LIberce na Ještěd a zahynul průvodčí. V roce 1981 jsem Liberec navštívil s autobusovým zájezdem, jehož účastníci si přáli vyjet lanovkou na Ještěd. Při pohledu na starodávné zařízení jsem jako jediný do lanovky nenastoupil. Trvalo to 40 letech, než se mé obavy splnily.

Ve Strašnicích se střílelo, jsou 2 mrtví, přičemž jeden z nich je střelec. Svatebčanům na jednom hornorakouském statku, poblíž českých hranic, vzplála střecha nad hlavami. Nikdo zraněn nebyl, zachráněno bylo i 8 ks skotu a 12 prasat.  

Tragickou neděli dorazilo surové fotbalové utkání Slávie Praha a Viktorie Plzeň a náhlá smrt jednoho mého souseda, posledního malozemědělce v obci. Když se zdálo, že Covid a zápal plic jsou minulostí… Všechno světské snažení, práce od noci do noci je náhle k ničemu. Vloni koupil traktor, předtím kombajn. 

Josef Zahradníček  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.