Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 10. října 2021

Volby jako důvod k emigraci? Včera volební sobota byla.

Od zdi ke zdi, tak lze nazvat politiku v českých zemích. Jestliže v létech 1945 až 1990 v parlamentu a ve vládě neměla místo žádná pravicová strana, po letošních volbách se stal opak, levicové strany z parlamentu zmizely. Středolevý venkov prohrál na celé čáře.

Letošní volby jsou velkým vítězství Prahy a agresivních novinářů, jimž se podařilo dostat pod svou kontrolu většinu českých občanů, kteří už zase skáčou podle toho, jak pražská novinářská elita (dříve Rudé právo) lže, tentokrát se skáče vpravo.  Novináři potřebují neustálé změny, provokace a senzace jim plní bezedné kapsy. Novináři potřebují lidi rozdělit. 

Vyprovokovat slibem bohatství (snížením daní a důchodů)  mladého českého nemakančenka není velké umění. Navíc; státní majetek k rozkradení pořád nějaký je, i když na všechny voliče ODS a Starostů se nedostane, ale kdo dřív přijde, ten dřív mele.  Coviďák Klaus se jistě vzteká, že u toho nebyl, a jistě se pokusí mezi vítězné zbohatlíky znovu nějak vetřít.

Sociální demokraty ani komunisty jsem nikdy nevolil, ani neobdivoval, ale jejich odchodu ze sněmovny lituji. Sociálně demokratická strana zde vznikla v roce 1878 a od té doby, mimo doby válečné a dobu komunistické totality, byla zastoupena v nejvyšších státních orgánech  a zasahovala do vždy do dění v českých zemích. Její největší chybou bylo volení  populistických vůdců do čela strany (Zeman, Gross, Špidla, Paroubek, Hamáček), přeceňování vítězství v minulých volbách, v malé agresivitě a především v neschopnosti bránit se podpásovým útokům. Nevděk světem vládne.

Komunistická strana byla v parlamentu od roku 1925, mimo 2. světovou válku, až do letošního roku. Mimo let 1945 až 1990, kdy byli komunisté u moci, byli v opozici. Opozice to nebyla nebezpečná, protože komunisté byli zásluhou své marxistické ideologie dobře čitelní. 

Poslední tradiční stranou v parlamentu (od r.1920), která se letos dostala do sněmovny,  jsou lidovci. Nad jejich současnou situací však každý skutečný lidovec zapláče, každý slušný občan polituje. Dobrovolně se podřídili diktátu ODS. Co může lidová strana (KDU) založená na křesťanském soucitu očekávat od ODS, která stále řadí lidskost až mezi poslední hodnoty? Podrazy, podrazy a zase podrazy. Chudým brát, bohatým dávat!

Josef Zahradníček


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.