Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 7. července 2021

Chytrá občanka v drahém mobilu. Zahradníček komentuje

 7.7.2021; 13:25  - Letošní prázdniny začaly prodlouženým víkendem. Křesťané si připomněli příchod Konstantina a Metoděje, zakladatelů české křesťanské kultury, kovaní marxisté využili svátek poctivého křesťana Jana Husa k oslavě husitských lupičů a žhářů. Hlavně se lid český a lid moravský vydal na silnice a parkoviště supermarketů. Sluníčko k tomu střídavě vylézalo a zalézalo. Hlavně že se nemuselo pracovat. Dokonce včera zveřejněné průzkumy jakýchsi nemakančenků přesvědčují, čím kratší je pracovní doba, tím víc práce lidé  udělají.  O kvalitě výrobků se nemluví. Zřejmě ti vědátoři pod pojmem práce nemyslí na zednickou lžíci či volant traktoru, ale na telefonování a pití kávy v kanceláři.

Včera bylo na ME ve fotbale odehráno první semifinálové utkání. Na penalty nad Španělskem vyhrála Itálie, ale bez ostudy to nešlo. Filmování smrtelných úrazů Italům šlo výborně, až to rozesmálo spoluhráče. Otázkou je, zda zásluhou značně obsazených tribun (53.000 diváků) londýnského stadionu, se nerozjede další vlna koronaviru. Pánové z UEFA si zahráli s ohněm, rovněž tak britský premiér Johnson, kterému nestačí, že v sobotu ve Spojeném království hlásili 10.000 nových případů Covid-19 všech možných mutací. Stačí kdyby mezi diváky byl jeden člověk pozitivní, tak mohl nakazit několik desítek lidí. Dnes na stejném stadionu hraje Anglie s Dánskem. UEFA  zajímají hlavně milionové příjmy z reklamy a televizních přenosů.

Česká fotbalová reprezentace se sice může pyšnit úspěchem, že se dostala mezi osm nejlepších týmů Evropy, ale hra byla jako současné počasí, střídavě jasno (utkání se Skotskem a Nizozemskem), střídavě zataženo (Anglie, Dánsko). Český tým žádnou vysokou porážku neutrpěl, což zřejmě byl cíl trenéra Šilhavého, ale fotbalem nadprůměrné úrovně se neblýskl, i když snahu a obětavost hráčům upřít nelze. Byl to tým jakoby bez systému, vše bylo na náhodu. Navíc, jak se objevily náznaky zlepšené souhry, v příštím utkání trenér poslal na trávu hráče, kteří hru prakticky brzdili. Šilhavý v některých chvílích připomínal Tetřeva hlušce, který nevidí, neslyší, a věří, že hráči, kteří jednou byli ve formě, budou v ní stále. Myslím, že by nereagoval ani na názor z naší hospody "Lepší podsvinče v obejváku než Bořil v reprezentaci." Je to asi trenérská nemoc, kvůli níž Šilhavý odešel po úspěšném působení z Budějovic, Liberce, Jablonce i Slávie.

Minule jsou psal o okurkové sezóně v mediích, o tom že se doba mění, obluda v jezeře Loch Nees novináře nezajímá, protože jsou jin k dispozici jiné nesmysly, například chytré telefony. Na těch se snaží vydělat kdekdo, od výrobců, přes operátory, k vládám a Evropské komisi. Jakýsi český spolek eDokladovka přišel s nápadem místo občanského průkazu mít osobní doklady v chytrém telefonu. Uvedli: Když ztratíte občanku (kartičku o váze několika gramů), musíte dojít na úřad a opatřit si novou (pozn. Za 100 Kč), když ztratíte chytrý telefon (o váze 200g), stačí si koupit nový (minimálně 3.000 Kč) a údaj nahrát(?). V chytrém telefonu by prý mohl být, řidičský průkaz, průkaz pojištěnce, certifikát o očkování atd. Autorům návrhu vůbec nevadí, že za provoz telefonu je nutno ještě platit nemalé částky operátorům, tedy nikoli za skutečné používání, ale za to, že telefon můžete používat, i když žádná data nespotřebujete. Za občanku na kartičce se neplatí 10 let nic. O vytažení peněz od občanů, kteří během pandemie  málo utráceli, chce kdejaký prospěchář. Prospěchář státu nevadí, když platí daně.

Další senzační návrh se objevil. Mají být bývalým komunistickým funkcionářům kráceny vysoké důchody. Na to mohl přijít jen ten, jehož komunistický předek už zemřel a rodina nemá o co přijít. 31 let vysoké důchody komunistických funkcionářů nejen několika generacím polistopadových politiků nevadily, ale dokonce je jako ochránci rovného práva všech občanů chránili. Těch komunistických pohlavárů, kterým byl spočítán důchod  z předlistopadových příjmů asi už moc není, a ti, kteří jsou, se můžou obrátit na ústavní soud, který těžko s takovým zákonem bude souhlasit. A u soudů evropských můžou staří komunisté jen vyhrát. Pokud nezemřou. Možná se jedná jen o předvolební kampaň.

Josef Zahradníček

1 komentář:

  1. úvěrová společnost, která mi poskytuje půjčku ve výši 5 000 000,00 USD, když ostatní investoři půjčky zanedbali moji nabídku, ale pan benjamin lee mi poskytl úspěšnou půjčku. Jsou přímo zapojeni do financování půjček a projektů z hlediska investic. poskytují finanční řešení společnostem a jednotlivcům, kteří hledají přístup k fondům kapitálových trhů, mohou vám pomoci financovat váš projekt nebo rozšířit vaše podnikání .. e-mailový kontakt :::: také 247officedept@gmail.com nebo napište na číslo whatsapp na + 1- ( 989-394-3740)

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.