Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 30. března 2018

Legendární skútr Čezeta by se po 60 letech mohl vrátit na trh.


Návrat o šedesát let zpět motocyklistům slibuje jakási prostějovská fabrika. K zahájení napodobenin legendárního skútru Čezeta jí nechybí odvaha a zřejmě ani peníze.

Skútr Čezeta - klasika
Dobrodruzi z Prostějova se rozhodli využít nostalgie některých bývalých majitelů a obdivovatelů elegantního československého jedno- i dvojstopého stroje a vypsalo kampaň na podporu jeho  výroby.  Potřebují nejméně 15 milionů korun. Vložit peníze do podniku může každý, kdo má navíc alespoň 50.000 korun. Odměnou mu má být podíl ve společnosti. Nebo...

Nákladní tříkolový skútr Čezeta, rikša. 
Podle informací organizátorů, výzva se setkala s příznivou odezvou. Už první den jim přibylo na kontě 5,75 milionu korun.

Skůtr Česeta - rikša se střechou
Je pravdou, že v současnosti jsou dokonalejší možnosti k zařízení fabriky, než byly v 50. letech českobudějovické skútrárně ČZM, ale také jiné požadavky na provoz motocyklů. Jsou různé varianty. Firma bude vyrábět napodobeniny 175 ccm, které vzhledem k hmotnosti těžko dnes někoho uspokojí, nebo bude muset vyvinou skútr s úplně jiným motorem a podvozkem, takže potom už to nebude ta legendární bezpečná Čezeta se kterou se třicetikilometrovou rychlostí jezdilo do divadla, na plesy a na dovolenou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.