Andrej Babiš však tvrdí, že vědomě s Stb nespolupracoval a svědectví obou členů StB je lež. S obviněním nesouhlasí a bude se kvůli jeho vyvrácení soudit třeba až do smrti.
Ach ta Bratislava. Zatímco v Praze dostala StB generální pardon a politici se můžou lustracím vyhnout, Slovensko je ve vyrovnávání s komunistickou minulostí už o hodně dál. Dokladem je nejen to, že tamní komunisté ve volbách nemají naději na úspěch, ale i to, že Slováci z vysokých politických pozic vykopli Mečiara a další, kteří měli s komunisty a StB nějaké kontakty.
Po listopadu 1989 se objevovaly v mediích zprávy, že na různých místech za Prahou a jinými městy, kdosi pálí v opuštěných lomech a na různých skládkách hromady kancelářských potřeb, papíru, disket, magnetofonových pásků apod. že jde patrně o likvidaci archivů StB a archivů jiných komunistických organizací. První polistopadové politiky to, buď v honbě za vysokými pozicemi nezajímalo, nebo patrně většina to vítala. Čistý rejstřík je čistý rejstřík, s ním se lépe dělá kariéra. Kdo tehdy mohl říci, že je bez viny, kdo nepotkal tajného příslušníka bezpečnosti? Byl klid na pěšině, žádná opatření učiněna nebyla. Takže StB mohla zamést po sobě stopy a tvrdit, že vlastně ani neexistovala.
Od pálení archivů uplynulo 27 let, skoro pro polovinu voličů už jsou listopadové a polistopadové události středověkem, těm obvinění Babiše ze spolupráce s StB nic neříká. A mnoho neříká ani starším voličům, kteří nechtějí na minulost vzpomínat, protože je mnohem víc trápí přítomnost. Babiš je pro ně nadějí, že potrestá lichváře a všechny ty drobné podvodníčky, zlodějíčky a vyděrače s nimiž prostí lidé přicházejí v každodenním životě do kontaktu. Stačilo poslechnout či přečíst diskuse, kdy větší část diskutujících souhlasila s EET jako bičem na nepoctivce.
Občánkovi nevadí, že ve velkém stát okradli a podvedli Kellnerové, Bakalové, Babišové a další miliardáři, ale vadí mu, že soused, který pravidelně nechodí do práce, jen občas vyjede se stánkem na pouť, si pořídil Mercedes. Občánkovi nevadí majitel nebo šéf podniku o 100 zaměstnancích, který si postaví barokní zámeček, ale vadí mu, že spousta lidí v jeho blízkém okolí si bez práce žije na vysoké noze.
Český volič se nejraději schovává a křičí ve velkém davu. Českého davového voliče proto rozčilují lidé, kteří jsou v politice už od počátku 90. let, a přestože jsou proti nim v diskusích vedeny kampaně, nikdo je z vysokých míst nemůže dostat.
Jsou jistě i další věci, které malému českému voliči vadí víc než minulost a morálka Andreje Babiše, a tak bude Babiše volit dál, ať si vlci vyjí.
Žádné komentáře:
Okomentovat