Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 20. září 2015

Rudý měsíc 28. září jako předzvěst konce světa

Superměsíc zbarvený do ruda se na obloze objeví 28. září. Podle amerického pastora Johna Hageeho by tato vzácná astrologická událost mohla znamenat konec světa. Apokalypsu totiž předpovídá proroctví ze Starého zákona.  Tvrzení je založeno na pasáži z Bible, která říká: „Slunce se obrátí v tmu a měsíc v krev, než přijde veliký a hrozný Hospodinův den.”

Jedná se o poslední ze čtyř úplných zatmění Měsíce v úplňku. K tomu dochází, když Měsíc přejde do stínu planety Země, a lom světla potom zahalí Měsíc do rudé barvy.

K poslednímu zatmění z takzvané tetrády dojde 28. září, kdy bude „krvavý měsíc” nejblíže Zemi. Proto bude vypadat až o 14 procent větší a bude třicetkrát jasnější než obvykle.

Apokalypsu, kterou předpovídá starozákonní proroctví, označil pastor jako „ významnou událost pro celý svět”. „Není to něco, co by dali dohromady duchovní,“ říká notoricky otevřený pastor,

„Bůh posílá signály na Zem a my si jich nevšímáme. Dva krvavé měsíce v letech 2014 a 2015 ukazovaly k dramatickým událostem na Středním východě, jejichž výsledek vedl ke změnám po celém světě,” varuje Hagee.

Od roku 1900 byl takový superměsíc k vidění jen pětkrát - při zatmění v letech 1910, 1928, 1946, 1964 a 1982.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.