Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 5. ledna 2015

Byla zřejmě objevena továrna na výrobu nacistické atomové bomby.

Vstup do rozsáhlého systému podzemních tunelů a bunkrů objevil u rakouského městečka St. Georgen an der Gusen nedaleko Lince filmař Andreas Sulzer. Podzemní zařízení sloužila údajně k vývoji jaderné bomby, jak podle listu The Independent naznačily i testy potvrzující zvýšenou úroveň radiace. Právě testy byly podnětem k zahájení vykopávek. 
Sulzer použil k proražení průchodu do komplexu těžkou techniku, minulý týden však policie jeho aktivity zastavila s argumentem, že nemá povolení k vykopávkám na historických místech. I tak již bylo nalezeno mnoho stop po nacistech, včetně helem SS a varovných tabulí.
Bunkry a tunely byly vybudovány na obrovské ploše asi 300 tisíc metrů čtverečních. Podle Sulzera, který se odvolává na tajné dokumenty OSS, tedy předchůdce dnešní CIA, šlo prý o největší zbrojní zařízení třetí říše. K jeho stavbě bylo údajně nasazeno 320 tisíc vězňů z pobočky koncentráku Mauthausen ležícího u vsi Gusen. Mnozí z nich zahynuli.
Na tuto továrnu zřejmě spoléhal Adolf Hitler, že vyrobí hroznou zbraˇ, jejíž zásluhou Německo zvrátí průběh druhé světové války. Sen o tajné zbrani udržoval v Německu pořádek. Kvůli ní, abyzabránili jejímu dokončení, chtěli spojenci rychle Německo porazit. Proto bombardovali Drážďany a další německá - i česká - města, kvůli tomu spojenci vyzbrojovali Stalina. Kvůli Hitlerově tajné zbrani umíraly v posledním roce války sta tisíce lidí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.