Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 25. července 2020

Na trh přichází nové modely traktorů Massey Ferguson

Výrobce traktorů a dalších zemědělských strojů Massey Ferguson přichází na trh se čtyřmi novými modely traktoru řady MF 8S o vákonech 205 až 265 PS. Výkon je uváděn v označení traktoru - poslední 3 číslice.

Zásluhou 24 cm mezery mezi kabinou a motorem se podařilo kabinu zbavit hluku a vibrací. Jedná se jednu z nejtišších kabin traktorů na trhu. Přitom objemem 3,4 m3 patří k nejprostornějším. Sedačka je automaticky odpružená, vyhřívaná a větraná. Je vybavena bočním tlumením. Klimatizace má 14 vývodů. Digitální přístrojová deska zobrazuje informace o funkcích traktoru. Loketní opěrka je vybavena elektronickým ovládáním traktoru. Jenom prsty řidiče lze ovládat všechny funkce traktoru včetně dvou hydraulických vývodů traktoru. Tento terminál slouží i jako mobilní telefon nebo tablet.

Traktor je poháněn šestiválcovým motorem AGCO Power o zdvihovém obsahu válců 7,4 litru. Motor nejlépe pracuje v nízkých otáčkách (1000 až 1500 otáček za minutu), což znamená nižší spotřebu nafty, nižší vibrace a nižší hluk. Prostor 24 cm mezi kabinou a motorem je využit pro čistič vzduchu.

Traktor je vybaven novou generací převodových skříní. Má automatické ovládání, ale i ruční za pomoci kláves. Řazení je plynulé sestrojené především pro polní práce při rychlosti 5 - 20 km/hod. Na silnici je nejvyšší rychlost 50 km/hod dosahována při 1500 otáčkách motoru. Při 1200 otáčkách je rychlost 40km/hod.

1 komentář:

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.