Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 29. ledna 2020

Ve které zemi se nejlépe žije důchodcům?

Německé banky vyhodnotily 25 zemí světa, ve kterých by se mělo důchodcům nad 65 let dařit nejlépe:

Na 25. místě se umístilo Slovensko, které má ze všech zemí na světě nejmenší rozdíly v příjmech obyvatel. Hodnocení sráží menší péče o životní prostředí a vysoká nezaměstnanost.

15. Rakousko se vyznačuje rovnováhou života. Práce, odpočinek, veřejná doprava, životní styl a bezpečnost jsou na nadprůměrné úrovni. Zemi sráží horší zdravotní péče a velké rozdíly v příjmech obyvatelstva.

Česká republika předstihla Rakousko a umístila se na 14. místě. Toto umístění získala zásluhou zcela nejnižší nezaměstnanosti a čtvrtým místem v malých rozdílech v příjmech obyvatel. 

13. Německo zaznamenalo ústup v hodnocení. Na mírném propadu se podepsaly vysoké daně a nedostatek mladých lidí na práci. 

Na 3. místě je Norsko, ale jen zásluhou harmonického životního prostředí. Vysoké daně ovšem život v zemi znepříjemňují.

Na 2. místě je Švýcarsko, které je světovým rájem pro důchodce č. 1, je pro ně nejdostupnější zdravotní péče a nejnižší daňové zatížení. Problémem je vysoká nezaměstnanost.

Nejlepším místem pro život je Island. Je to atraktivní země s 360.000 obyvateli, jejichž příjmy a zdravotní péče jsou na nejvyšší úrovni. Pro cizince však je to země příliš drahá, jsou zde patrně nejvyšší ceny na světě. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.