Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

neděle 24. listopadu 2019

Zahrádkáři, chalupáři a miliardáři. Zahradníček komentuje


24.11.2019; 11:10   - Parlament  se připravuje na schvalování "Zahrádkářského zákona." Zákon o zahrádkách a zahrádkářích pravděpodobně bude schválen, protože ho podporují všechny strany, mimo ODS. Rovněž pražským novinářům se jeví směšné vše, co souvisí se zemědělstvím.  Uvádí se, že zahrádky ve městech jsou přežitkem socializmu, neboť zeleniny a ovoce je na trhu dostatek, takže nikdo se nemusí lopotit se zahrádkou. ODS jistě za nesouhlasem se zahrádkářstvím vidí plochy půdy, se kterou by její voliči mohli kšeftovat.
Včera v mediích lkal trenér Sparty Jílek, dnes lká trenér Slávie Trpišovský. Oba vykřičené pražské týmy ztratily po 2 bodech, a to je i při stamiliónech korun, které investují do hráčů, jistě k vzteku. Faktem je, že trenéři neberou stamilióny, ale pouze statisíce. Jílek má měsíční výplatu rovný půl milion, Trpišovský ještě o 250 tisíc víc.

Porážka fotbalové reprezentace v Bulharsku jí zřejmě zkomplikovala život, neboť při losování EURA 2020 hrozí jí 4. koš a cestování do ázerbájdžánského Baku, jež leží ve vzdálenosti 2.500 km. A cestovat by tam a zpět neměla jen jednou, ale třikrát nebo čtyřikrát překonávat časové pásmo 3 hodiny, takže by čeští reprezentanti během turnaje mohli nalétat víc než 20 tisíc kilometrů a strávit 42 hodin v letadlech. Lze jen konstatovat, že šéfové evropského fotbalu jsou schopni kvůli ziskům z reklamy a televizního vysílání zplodit i takové nesmysly jako pořádat turnaj v městech na různých koncích Evropy.

Rakouská vláda hodlá výrazně zdanit druhé byty, včetně chat a chalup. I v českých zemích byly takové pokusy, avšak majitelé druhých bytů prostě do nich k trvalému pobytu přihlásí dědečka, babičku či nemluvně, a je z toho první byt. Je to šlendrián, který způsobili komunisté zrušení domovské příslušnosti, a který Klaus jako ministr financí po roce 1989 obhájil. Domovskou příslušnost obce automaticky dostal člověk, který se tam narodil, jinak mu ji po nejméně desetiletém soustavném pobytu v obci a prokázání, že je zaopatřený pro případ nemoci a stáří, mohlo udělit obecní zastupitelstvo. A obecní zastupitelstvo v Čechách, na Moravě i v rakouských zemích domovskou příslušnost neudělilo někomu, kdo v obci fyzicky nežil, a to ani když byl značně movitý. Stačila ekonomická krize a bohatcům zbyla jen žebrácká hůl.

Žebrácká hůl zatím nehrozí českému miliardáři Karlu Komárkovi (odhad majetku 3,1 miliardy dolarů), do jehož skupiny KKCG patří i rakouská sázková agentura Casinos Austria. O Komárkovi se rozepsal vídeňský Der Standard, který připomněl, že v roce 1989 bylo podnikání v Československu na nule. Komárek stejně jako řada dalších se vrhl do usilovné práce. Nejdříve jako řidič, který brzy poznal, že točení volantem není jeho správná cesta. Půjčil si od otce peníze a investoval do pohonných hmot, cestovního ruchu a sázkových kanceláří. Dnes je padesátiletý Karel Komárek králem českého i rakouského hazardu.
Pohádku o tom, jak chudý chlapec ke štěstí přišel, okomentoval jeden ze čtenářů slovy: "V zemi, kde penzisté živoří s 500 eury měsíčně, není možné se divit."

Nejednoho člověka jistě potěšil přednosta jisté pražské psychiatrické kliniky, který radí, aby si lidé neodříkali nic, na co mají chutˇ, včetně alkoholu. Zavrhl i různé diety. "To odříkání způsobí na zdraví víc škody než vlastní neřest." 
Josef Zahradníček

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.