Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

úterý 3. září 2019

Na vlivné podnikatele jsou úřady krátké

Na stavbu, která každým dnem roste, totiž nevydaly úřady povolení. Pozemek leží v přírodním parku Dolní Poohří. Ten byl zřízen právě proto, aby se zachoval ráz krajiny s významnými přírodními a estetickými hodnotami, s pozůstatky původní vegetace lužních lesů, chráněnými rostlinami a ohroženými živočichy. Navíc je tady podle Územního plánu Budyně nad Ohří nezastavitelné území.

Stavbu kontroluje vlivný podnikatel Miloslav Šára, jehož firma sponzorovala ODS a která dodává auta politikům, radnicím, Ústeckému kraji, ministerstvům, školám i policii. Za poslední tři roky získal veřejné zakázky za zhruba 40 milionů korun. Šárovi patří rybník s břehy a altánem, který byl stavěn rovněž načerno a povolení bylo vydáno až dodatečně.

Majitelkou pozemku a oficiálním stavebníkem je jeho známá Lenka Brůnová. Když nedostala povolení ke stavbě, rozjela se na konci července stavba i bez souhlasu. A přes zákaz pokračuje.

Kontrolní prohlídka měla ukázat, kdo je stavebníkem a s kým má úřad jednat. Jenže Brůnová nedorazila. Přijel jen Šára, jenž úředníkům tvrdil, že se stavbou nemá nic společného.

Zdroj: www.idnes.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.