Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 24. června 2019

Praha demonstruje proti zemědělství


Demonstranti nechtějí v čele vlády Andreje Babiše. Vlastně není jasné, co chtějí. Někde  pochytili, že Babiš bere z EU velké dotace na pěstování řepky. Prý jde o střet zájmů. Spíše než střet zájmů vadí částky, které Babišův Agrofert dostává. Ti pouliční slintalové a křiklouni ovšem nevědí, že v českém zemědělství jsou příjemců velkých peněz z EU stovky.

Kde byli křiklouni před 30 roky, když 3T připravovali privatizaci a transformaci zemědělství na míru socialistické velkovýroby a Klaus odmítal restituci hospodářských a jiných družstev? Tehdy byly položené základy současných problémů. První privatizátoři skladů obilí a jatek nezvládli zlatou horečku 90. let, krachovali, a tak zpracovatelské podniky levně  skupoval Babiš a další.

Mohlo by se stát, že demonstrace proti Babišovi přispějí k tomu, že v Bruselu EK přehodnotí způsob výplaty dotací, stanoví strop dotací  (např. 60 ha podnik), čímž české zemědělství přijde o 75 procent peněz z EU. To by muselo přinést snížení výroby potravin v ČR, zvýšený dovoz ze zahraničí a zvýšené ceny potravin. Naštěstí, či naneštěstí, pro EU je Česká republika příliš malým soustem, aby kvůli ní měnila pravidla.

To nejlepší, čeho mohou demonstranti dosáhnout, jsou předčasné volby... To všem si nepřejí, protože s největší pravděpodobností by je vyhrál Babiš. A pokud by v nich pod 5% propadly strany jako TOP09, KDU a STAN a ČSSD a KSČM, tak Babiš s pomocí DHondtovy metody může mít po nových volbách více než 100 mandátů ve Sněmovně a jednobarevnou většinovou vládu. 

2 komentáře:

  1. Kdo byli a co chtějí demonstranti? Nová elita!
    Chtějí odstoupení Babiše a někteří i Benešové, a to by jim stačilo. V politických stranách se angažovat nebudou, nad tím ohrnují nosánky. Museli by se dohadovat a přesvědčovat ty staré vesnické "blbce", kteří mají jiný názor. Vůbec nemají zapotřebí se s někým dělit o vlastní tučnou kuličku, stačí jim předvést se vyřvat. Lidští automaty od pásů, chudí důchodci, co si nemůžou v zimě ani pořádně zatopit, lidé žijící od výplaty k výplatě se s nimi přece nemůžou rovnat. To oni jsou elita.

    OdpovědětSmazat
  2. Demonstrovalo se tedy,aby ti, co se mají špatně, se měli ještě hůř.

    OdpovědětSmazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.