Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 7. října 2023

Vzájemné sympatie nacistů a komunistů

 Německý podíl na dění v Evropě včetně vytvoření nejstrašnějších režimů v historii světa – bolševické a nacistické diktatury - není zanedbatelný. 

V obecní kronice jedné malé české obce vzpomíná bývalý čs. legionář na Rusi na největší válečnou hrůzu, kterou legionáři zažili v létě 1920 při návratu domů přes německé území, z Cuxhafenu do Domažlic. "Tolik strachu jako za několik dní cesty přes Dolní Sasko a Hamburg jsme předtím nezažili za celých šest let zajetí a válčení v Rusku." 

Severní Německo po roce 1919 ovládli němečtí bolševici, kteří připravovali spojení Německa s Ruskem a  za Leninova vedení a jeho bolševických metod připravovali se na ovládnutí celé Evropy. Už tehdy v polovině roku 1920 byli němečtí bolševici podporováni a ovládáni ruskou bolševickou vládou. 

V Hamburgu vůdci proletariátu tedy dobře věděli o československých legionářích, i jejich úspěšných bojích s bolševiky na Sibiři i o jejich návratu přes Kanadu a Cuxhafen domů a připravili jim přivítání po bolševicku. Rudí milicionáři jim poté, co legionáři nastoupili do vlaku, odebrali všechny zbraně, náboje, prsteny a všechny drahé kovy a všechny drobnosti, které si jako suvenýry chtěli přivést domů. Legionáři, kteří nemysleli na nic jiného než na to, aby se dostali domů nejrychleji a za jakoukoli cenu, se nebránili. Potom se mohl vlak rozjet, avšak na každém nádraží  byl zastaven agresivním dělnickým davem, který na legionáře řval, házel kameny a vyhrožoval šibenicí. Vlakem procházely ozbrojené dělnické hlídky, které zabavovali vše co milice na předchozích stanicích zabavit nestačila.

Německá vláda se v roce 1917 rozhodla podpořit Bolševiky a jejich revoluci, výměnou za příměří s Ruskem, s možností se zcela soustředit na boj na západní frontě. Po pádu cara v Rusku v únoru 1917, nastoupila idealistická Kerenského vláda, která vyhlásila svobodu slova a shromažďování, což byla voda na bolševický mlýn. Bolševici nových svobod použili jako prostředky masové propagandy Německa. Jen pomoc z Německa kombinovaná s bezprecedentní zákeřností a surovostí dostala Lenina a jeho krvelačné příznivce k moci.

Mráz jde po zádech, když čteme Leninovy příkazy na potlačování lidového odporu na ruském venkově: „Soudruzi, povstání musí být potlačeno, žádné slitování, spoléhám na vás, že zajistíte, aby obyvatelstvo v okruhu 150 kilometrů bylo svědkem této akce a by se lidé chvěli, když pochopí, že bolševici budou kulaky zabíjet … sežeňte co nejvíc bezohledných lidí“. Lenin nechal vyhladit celé vesnice pomocí kulometů a otravných plynů, jak po pádu SSSR popsal jeden z nejvyšších sovětských představitelů a poradce Gorbačova, Alexandr Jakovlev . Hladomor, který Lenin způsobil v letech 1921-1923, zabil pět milionů lidí. Stalin, Leninův nástupce, svého učitele  nakonec i překonal.

V roce 1917 německá vláda poslala do Ruska Lenina s hromadou peněz. Když Německo nakonec první světovou válku prohrálo, byla součástí trestu jeho demilitarizace. Německo však mělo nadále svou armádu, která tajně byla cvičena bolševickým Ruskem. Bolševici Hitlerovi pomáhali dostat se k moci a obnovit sílu Německa. Stalin Hitlera obdivoval, a rovněž Stalin Hitlerovi imponoval. Goebbels se ve svých denících svěřuje, že se u sovětské propagandy učil. Zrůdy z nejtemnějších koutů lidské historie – bolševismus a nacismus – pozvedli vše zákeřné a sadistické v lidské psychice na nejvyšší možnou úroveň. 


1 komentář:

  1. JETOPRAVDAAAbabischcenasedeti!!!!!!!!!!!!!!"!!!!!!!!!!!nacisteakomunistesespojiliprotinasimdetem!!!!!!!!!!!!!!

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.