Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 12. listopadu 2020

VAR jako kolbiště hnidopichů

 V Karviné  na základě prohlédnutí záznamu VAR, u kterého byl Zbyněk Proske, byla proti tvrdě hrajícím Bohemians rozhodčím Pavlem Julínkem nařízena penalta (za hrani rukou) a to rozpálilo příznivce Bohemians do běla. Oba rozhodčí za to, že si dovolili rozhodnout podle toho, co viděli, sklidili nevybíravou kritiku v pražských mediích. 

Bez velkého rámusu zůstala tentokrát, po shlédnutí VARu, penalta nařízená v Plzni proti Spartě, za Hanouskův faul. Štěstím pro rozhodčího Fraňka bylo, že v té době Sparta prohrávala 0:3 a že plzeňský Bucha penaltu ležérním kopem neproměnil. Dovedu si představit, co by se asi v mediích dělo, kdyby se tato penalta kopala za stavu 0:0, Bucha ji proměnil a utkání skončilo 1:0 pro Viktorii. Pohled na vzteklého Dočkala zatím stačil. Schytal by to určitě i Berbr pobývající za mřížemi. 

Ukazuje se, že pokrok a technika se nedají zastavit, i když nakonec někoho poškodily a jinému pomohly. Konce jsou stejné jako v dobách, kdy nebylo video a televize, kdy rozhodčí byl pánem situace na hřišti i terčem nevybíravé kritiky v mediích.  Video snad bylo zavedeno místo brankových rozhodčích a kvůli dvoumetrovým ofsajdům, které asistenti občas nestačili odmávat. Ofsajdy snad video vyřešilo s přesností na 5 cm, ale neštěstím je, že se VAR zvrhl k posuzování faulů. A nejen v trestném území, ale na celém hřišti. To je zřejmě jen začátek, za čas může přijít další a další sledování kontaktů hráčů, přerušování hry a tahanice. 

Problém VAR je i mimo dění na hřišti, různí fotbaloví kritici chtějí vidět na videu situaci jinak než kvalifikovaný a proškolený rozhodčí, který musí rozhodnout. (EM)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.