Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 2. října 2020

Traktory Zetor nadále míří do Švýcarska

Švýcarští drobní sedláci i nadále kupují české traktory Zetor. O jejich prodej se stará 7 velkých prodejců, kteří působí ve všech kantonech. Na rozdíl od Švýcarů Češi, hlavně česká velkovýroba, novými domácími traktory pohrdá. Sice ve velké míře bezproblémově používá traktory Zetor poctivě vyrobené před třiceti a více lety, ale vysoké dotace a možnost velkovýrobní specializace dovolují českým společnostem i soukromníkům nehledět na nižší cenu a vysokou kvalitu traktoru, ale hlavním kritériem je velikost. Švýcaři zřejmě uvažují jinak. Velké traktory o výkonech přes 150 PS příliš nepotřebují a nechtějí.


Na výstavě Agrotechnika švýcarští sedláci obdivovali a kupovali hlavně traktory Zetor Major, které v zemi mají tradici a dobrou pověst. Navíc nyní Zetory lákají svým vnějším vzhledem, který mu v roce 2015 vykouzlila italská karosárna Pininifarina. Rovněž jednoduché  ovládání traktorů Zetor je pro každodenní práci na statku nebo v obci pro švýcarské drobné zemědělce přijatelnější a vhodnější než automatika západních výrobců.

Eleganci, vášeň, emoce a sílu vidí zemědělci v v designu nového traktoru Zetor Major s výkonem 80 PS. Zetor Proxima má výkon 100-120 PS a moderní vybavení a ovládání, dosahuje rychlosti 40 km/hod a osvědčil se s čelním nakladačem. Zetor Crystal s velkou kabinou byl na veletrhu poutačem. Šestiválcový motor s výkonem 170 PS je vhodný k práci na velkých farmách. Tradice traktorů Zetor začala v Brně krátce po 2. světové válce, za 75 let bylo vyrobeno 1,3 milionu traktorů Zetor, které mířily k zemědělcům v 90 zemích světa. Výrobce Zetorů má své vlastní vývojové oddělení, které uvádí na svět originální inovace. Předností Zetoru je i to. že na jednom  místě vyrábí motory a převodovky a traktory kompletuje. Motory Zetor jsou vhodné i pro jiné stroje než traktory.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.