Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 19. března 2020

Jaro 2020 s rouškou. Zahradníček komentuje

19.3.2020; 18:48   -  Psát komentář a moralizovat v současné nervosní době je stejně zoufalé jako rady většiny politiků. Nic jiného nezbývá. Prožíváme období, které lidstvo ještě nezažilo. Pokud dříve byly epidemie moru, neštovic, chřipky apod. tak nebylo nutné řešit je uzavřením hranic států, zákazy vycházení, omezením  výroby atd.
19.3.2020 - Počet lidí nakažených koronavirem na 100.000 obyvatel v krajích
Mocní světa zapomněli na člověka a vše zaměřili na ekonomiku, z níž vytvořili jakési letadlo, které se nesmí zastavit, jinak by spadlo. Víc než letadlo to je přežraná posvátná kráva, kterou zajímá jen to žrádlo, nikoli problémy celého lidstva.  Pýcha ovládla lidstvo, zmizela pokora k zákonům přírody, vše měly nahradit peníze.  Ekonomiku začal brzdit a zpomalovat neviditelný koronavirvir. Nikdo neví, jak dál. Zdravotnictví na celém světě je bezmocné. Roušky na obličeji mají spasit lidstvo. 

Lidé nosí roušky, ale nakažených přibývá a zřejmě nějaký čas přibývat bude. Utrácet peníze do alpských horských středisek v Itálii a Tyrolsku se totiž koncem února a začátkem března z České republiky vydaly desetitisíce lidí. Před uzavření hranic v Dolním Dvořišti byl nekonečný proud vozidel především s pražskými registračními značkami. Takže čísla o počtu nemocných brzy nepoklesnou, spíš naopak, protože bude přibývat lidí, kteří byli doma lyžaři nakaženi.

Přibývá nemocných a přibývá kritiků. Říká se, že většina Čechů rozumí fotbalu a hokeji lépe než všichni trenéři a funkcionáři. Nyní to vypadá, když sportoviště osiřela, že během týdne se samozvaní trenéři přeorientovali a vyrostly tisíce korona-odborníků z lidu,z nichž každý zná geniální řešení. O sortě příznivců některých opozičních politických stran a jejich černobílému vidění světa je lépe pomlčet, protože idiot je to nejslušnější slovo, které mne napadá. Velkým štěstím pro stát je nefunkční parlament, který se v obavách z nákazy nemůže sejít, a tak opoziční poslanci alespoň štěkají na vládu ze svých bezpečných doupat.
Josef Zahradníček 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.