Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 21. března 2020

Ani bohatý Pražan není dnes na venkově vítán

Jak oznámilo Ministerstvo zdravotnictví v pátek podvečer 20. března 2020 je v České republice 833 lidí nakaženo koronavirem Covid-19. Od počátku března, kdy byli zaznamenáni první 3 nemocní  do dnešního dne se vyléčili pouze 4 lidé.
Počty lidí nakažených jednotlivých krajích ČR 20. března 2020 koronavirem Covid-19

Z grafu je zřejmé, že nejvíc nakažených lidí je v Praze a ve Středočeském kraji. Dnes ráno ve 4 hodiny 49 minut začalo jaro, což  v normální době je signálem pro chataře a chalupáře, aby vyrazili z měst na venkov. Venkov se Pražáků bojí, že jsou nakaženi a přinesou nákazu do vesnic, kde žijí lidé, kteří nepotřebují vyhledávat zábavu v zahraničí. "Každá zábava něco stojí," říkávalo se, lyžařská zábava Pražáků a předvádění v alpských putykách a krámech je krutě zaplacena. To  ovšem neznamená, že koronavirus by se bez cest Pražáků do Itálie a Rakouska do českých zemí nedostal. Určitě ne tak naráz a tak intenzivně.

Podle informací hygieniků se asi polovina postižených lidí nakazila při pobytech v italských lyžařských střediscích, druhá polovina se od nich nakazila doma, protože nedodržovali karanténu. 

Inkubační doba je nejméně 14 dní, to znamená, že u lyžařů, kteří se ze zahraničí vraceli okolo 15. března, může nemoc vypuknout do konce března. Za tu dobu ovšem mohou nakazit další lidi, takže další fáze nákazy je do poloviny dubna. Tak to může pokračovat dále, záleží na ukázněnosti obyvatelstva. Vzhledem k počtu nakažených v Praze je každý výjezd Pražanů na venkov projevem lidské nezodpovědnosti. Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.