Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 24. ledna 2020

Platby ve zdravotnictví lidé odmítají

Většina lidí v Česku nadále odmítá poplatky ve zdravotnictví a rušení zdravotnických zařízení. Lidé souhlasí se zavedením jedné zdravotní pojišťovny.

Téměř vyrovnaná je podpora pro zvýšení zdravotního pojištění rizikovým skupinám, například kuřákům, alkoholikům a lidem s výraznou nadváhou. Pro se vyjádřilo 43 procent, proti 51 procent lidí.

Se zrušením oddělení v okresních nemocnicích a specializovaných center v krajských nemocnicích souhlasilo jen 15 procent dotázaných. Proti je 76 procent. S poplatkem u lékaře nesouhlasí 83 procent lidí, platbu za recept v lékárně odmítá 65 procent, návštěvu u specialisty bez doporučení nechtějí hradit dvě třetiny a proti placení za stravu a lůžko v nemocnici je 60 procent.

Se snížením počtu lůžek v nemocnicích nesouhlasí 88 procent lidí a více zdanit sladké potraviny odmítá 65 procent dotázaných. Snížení počtu specializovaných zdravotnických pracovišť nemá podporu 79 procent, stejný podíl lidí v Česku nechce více si připlácet na léky v závislosti na jejich ceně.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.