Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 7. října 2011

Ministři zemědělství - přehled od roku 1918

14.11.1918 - 8.7.1919 Karel Prášek (Agrární strana) - ministr zemědělství ČSR
14.11.1918 - 8.7.1919 Bohuslav Vrbenský (Agrární strana) - ministr výživy 
ČSR
8.7.1919 - 25.5.1920 Karel Prášek (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
8.7.1919 - 30.3.1920 Fedor Houdek (Agrární strana) - ministr výživy 
ČSR
30.3.1920 - 25.5.1920 Kuneš Sonntág (Agrární strana) - ministr výživy 
ČSR
25.5.1920 - 15.9.1920 Karel Prášek (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
15.9.1920 - 26.9.1921 Vladislav Brdlík (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
26.1.1921 - 7.10.1922 František Staněk (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
7.10.1922 - 9.12.1925 Milan Hodža (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
9.12.1925 - 18.3.1926 Milan Hodža (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
18.3.1926 - 12.10.1926 Juraj Slávik (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
12.10.1926 - 1.2.1929 Otakar Srdínko (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
1.2.1929 - 7.12.1929 Otakar Srdínko (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
7.12.1929 - 29.9.1932 Bohumír Bradáč (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
29.9.1932 - 14.2.1934 Milan Hodža (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
14.2.1934 - 4.6.1935 Milan Hodža (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
4.6.1935 - 5.11.1935 Milan Hodža (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
18.12.1935 - 21.7.1937 Josef Zadina (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
21.7.1937 - 22.9.1938 Josef Zadina (Agrární strana) - ministr zemědělství 
ČSR
22.9.1938 - 4.10.1938 Eduard Reich - ministr zemědělství 
ČSR
4.10.1938 - 1.12.1938 Ladislav Karel Feierabend - ministr zemědělství 
ČSR
1.12.1938 - 15.3.1939 Ladislav Karel Feierabend - ministr zemědělství Protektorát Čechy a Morava
16.3.1939 - 27.4.1939 Ladislav Karel Feierabend - ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
27.4.1939 - 26.1.1940 Ladislav Karel Feierabend - ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
26.1.1940 - 3.2.1940 Jaroslav Krejčí - ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
3.2.1940 - 19.1.1942 Mikuláš z Buben-Litic - ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
12.11.1942 - 5.4.1945 Ján Lichner - ministr zemědělství (Šrámkova vláda v Londýně)
19.1.1942 - 19.1.1945 Adolf Hrubý - ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
19.1.1945 - 5.5.1945 Adolf Hrubý -ministr zemědělství 
Protektorát Čechy a Morava
5.4.1945(?)- 6.11.1945 Július Ďuriš (KSČ) - ministr zemědělství ČSR
5.4.1945(?)- 6.11.1945 Václav Majer - ministr výživy 
ČSR
2.7.1946 - 25.2.1948 Július Ďuriš (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
2.7.1946 - 25.2.1948 Václav Majer - ministr výživy 
ČSR
25.2.1948 - 15.6.1948 Július Ďuriš (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
25.2.1948 - 15.6.1948 Ludmila Jankovcová (KSČ) - ministryně výživy 
ČSR
15.6.1948 - 10.9.1951 Július Ďuriš (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
10.9.1951 - 14.9.1953 Josef Nepomucký (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
15.6.1948 - 28.5.1952 Josef Krosnář (KSČ) - ministr výkupu 
ČSR
14.9.1953 - 14.9.1953 Jindřich Uher (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
15.6.1948 - 8.9.1951 Marek Smida (KSČ) - ministr lesů 
ČSR
31.1.1953 - 31.3.1953 Július Ďuriš (KSČ) - ministr lesů 
ČSR
31.3.1953 - 14.9.1953 Marek Smída (KSČ) - ministr státních statků 
ČSR
12.12.1954 - 16.6.1956 Josef Krosnář (KSČ) - ministr lesů 
ČSR
12.12.1954 - 16.6.1956 Božena Machačová-Dostálová (KSČ) - ministryně výkupu 
ČSR
16.6.1956 - 11.7.1960 Jindřich Uher (KSČ) - ministr potravinářského průmyslu a výkupu 
ČSR
12.12.1954 -15.10.1955 Marek Smida (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
16.10.1955 - 16.6.1956 Vratislav Krutina (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
16.6.1956 - 6.3.1959 Michal Bakula (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
6.3.1959 - 11.7.1960 Lubomír Štrougal (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSR
15.10.1955 - 16.6.1956 Marek Smida (KSČ) - ministr státních statků 
ČSR
15.10.1958 - 11.7.1960 Jozef Kyselý (KSČ) - ministr pro zvelebení zemědělského, lesního a vodního hospodářství 
ČSR
11.7.1960 - 23.6.1961 Jindřich Uher (KSČ) - ministr potravinářského průmyslu 
ČSSR
23.6.1961 - 20.9.1963 Josef Krosnář (KSČ) - ministr potravinářského průmyslu 
ČSSR
11.7.1960 - 23.6.1961 Lubomír Štrougal (KSČ) - ministr zemědělství, lesního a vodního hospodářství 
ČSSR
23.6.1961 - 20.9.1963 Vratislav Krutina (KSČ) - ministr zemědělství, lesního a vodního hospodářství 
ČSSR
20.9.1963 - 20.1.1967 Vratislav Krutina - ministr potravinářského průmyslu 
ČSSR
20.9.1963 - 22.4.1967 Jiří Burian (KSČ) - ministr zemědělství, lesního a vodního hospodářství. 
ČSSR
22.4.1967 - 8.4.1968 Karel Mestek (KSČ) - ministr zemědělství a výživy 
ČSSR
10.11.1965 - 20.1.1967 Josef Smrkovský (KSČ) - předseda Ústřední správy vodního hospodářství. 
ČSSR
20.1.1967 - 8.4.1968 Josef Smrkovský (KSČ) - ministr lesního a vodního hospodářství 
ČSSR
8.4.1968 - 31.2.1969 Josef Borůvka (KSČ) - ministr zemědělství 
ČSSR
1.1.1969 - 27.9. 1969 Koloman Boďa (KSČ) - předseda Výboru pro zemědělství ČSFSR
27.9.1969 - 28.1.1970 Koloman Boďa (KSČ) - předseda Výboru pro zemědělství ČSFSR
6.1.1969 - 11.2.1971 Josef Černý (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
28.1.1970 - 31.12.1970 Bohuslav Večeřa (KSČ) - předseda Výboru pro zemědělství a výživu ČSFSR
1.1.1971 - 9.12.1971 Bohuslav Večeřa (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
11.2.1971 - 9.12.1971 Václav Svoboda (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
9.12.1971 - 14.9.1976 Bohuslav Večeřa (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
14.9.1976 - 11.11.1976 Josef Nágr (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
9.12.1971 - 4.11.1976 Josef Nágr (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
11.11.1976 - 17.6.1981 Josef Nágr (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
4.11.1976 - 18.6.1981 Miroslav Petřík (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
18.6.1981 - 20.6.1983 Josef Nágr (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
18.6.1981 - 20.6.1983 Miroslav Toman st. (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
20.6.1983 - 16.6.1986 Miroslav Toman 
st.  (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
20.6.1983 - 18.6.1986 Vladislav Třeška (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
16.6.1986 - 20.4.1988 Miroslav Toman 
st. (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
21.4.1988 - 11.10.1988 Miroslav Toman st.  (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
12.10.1988 -10.12.1989 Jaromír Algayer (KSČ) - ministr zemědělství ČSFSR
18.6.1986 - 5.12.1989 Ondřej Vaněk (KSČ) - ministr zemědělství a výživy ČSR
18.6.1986 - 12.10.1988 František Kalina (KSČ) - ministr lesního a vodního hospodářství ČSR
12.10.1988 - 29.6.1990 Jaroslav Boček (KSČ) - ministr lesního a vodního hospodářství ČSR
5.12.1989 - 29.6.1990 Jan Vodehnal (KSČ) - ministr zemědělství ČR
10.12.1989-12.5.1990 Oldřich Burský - ministr zemědělství ČSFR
12.5.1990 - 27.6.1990 Rudolf Kutnar - ministr zemědělství ČSFR
29.6.1990 - 2.7.1992 Bohumil Kubát (ODA) - ministr zemědělství ČR
2.7.1992 - 4.7.1996 Josef Lux (KDU-ČSL) - ministr zemědělství ČR
4.7.1996 - 2.1.1998 Josef Lux (KDU-ČSL) - ministr zemědělství ČR
2.1.1998 - 17.7.1998 Josef Lux (KDU-ČSL) - ministr zemědělství ČR
22.7.1998 - 15.7.2002 Jan Fencl (ČSSD) - ministr zemědělství ČR
15.7.2002 - 25.8..2005 Jaroslav Palas (ČSSD) - ministr zemědělství ČR
25.8.2005 - 14.11.2005 Petr Zgarba(ČSSD) - ministr zemědělství ČR
16.11.2005 - 4.9.2006 Jan Mládek(ČSSD) -ministr zemědělství ČR
4.9.2006 - 19.1.2007 Milena Vicenová(ODS) - ministryně zemědělství ČR
19.1.2007 - 8.5.2009 Petr Gandalovič (ODS) - ministr zemědělství ČR
8.5.2009 - 30.6.2010 Jakub Šebesta (úřednická vláda) ministr zemědělství ČR
1.7.2010 - 5.10.2011 Ivan Fuksa (ODS) - ministr zemědělství ČR
6.10.2011 - 8.7.2013 Petr Bendl (ODS) - ministr zemědělství ČR

9.7.2013 - 28. 1.2014  Miroslav Toman ml. (úřednická vláda) - ministr zemědělství ČR
29.1.2014 -                      Marian Jurečka (KDU-ČSL) - ministr zemědělství ČR

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.