Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

středa 17. listopadu 2010

Odpověď mladým voličům.

Přišel před pár dny za mnou jeden mládenec s rozzářenou tváří a vítězoslavně mi, coby zástupci starší generace, oznámil, jak nám to ve volbách natřeli.

Hrdě mi také sdělil, že šli k volbám sami volit Schwarzenberga a Johna. Vyslechl jsem ho pozorně a na závěr mu popřál k Pyrrhovu vítězství. Pak k dobru jsem mu řekl i několik svých názorů, které mohou zaujímat i ostatní mladé vítěze voleb:

Váš děda a vaše bába, stejně jako já, zásluhou vás mladých budou mít v nejbližších letech hluboko do peněženek. Po prvních náznacích je jasné, že jim nebude v plné výši valorizován důchod, že začnou více platit za potraviny vlivem zvýšení DPH a zvýší se jim poplatky u lékaře, v nemocnici, ceny za léky, dále nájmy a kdoví co ještě, aby se plnila prázdná státní kasa. Ta kasa, kterou rozkradli tuneláři, zloději a vyvezli ji do daňových rájů, či jinak zašantročili. Platit dluhy by tedy měli oni a jejich přátelé!

My, dědové a báby, jsme nic špatného neprovedli. Většina z nás začínala život od píky. Postupně jsme si za vydělané peníze v socialismu, kterému se dnes nemůže přijít na jméno, pořídili družstevní byt, chatu, garáž a auto, a to bez půjček či dluhů. Vynaložili jsme na to všechno úsilí.

Začátek formuláře

Konec formuláře

Dnes má byt v brněnském paneláku hodnotu 2,5 milionu Kč, chata 600 tisíc, garáž 250 tisíc a auto po amortizaci 80 tisíc. Jsem tedy i já milionářem. Mohl jsem tedy po 43 letech práce klidně žít z důchodu, (jedné třetiny platu odváděné do důchodového fondu), a poctivě nabytý majetek jsem mohl někomu předat, aby měl začátky manželství usnadněné. Kromě majetku jsme ještě i kulturně žili, sportovně se vyžívali a projezdili i kus světa. Děti jsme si pořídili bez otálení. Našim dětem jsme dali vysokoškolská vzdělání a mnohdy totéž sobě dálkovým studiem. Nic jsme tedy nenakradli a nic jsme nedostali zadarmo.

S penzí od příštího roku již nevystačíme, protože našimi úsporami (důchodovým fondem) byl v devadesátých letech uhrazen bilionový schodek státního rozpočtu, způsobený vytunelováním bank a státních podniků. Proto dle doporučení pana prezidenta Václava Klause musíme majetek rozprodávat. Tak se asi stane, že zbytek života vše uspořené použijeme k přežití.

Horší je to s těmi, kteří kvůli nemoci či jinému postižení ani za socializmu nic nenašetřili. Ti jsou odkázáni jen na nejnižší penzi, která se v poměru ke mzdám a cenám zboží stále snižuje. Čeká je trudný osud, ponižování, posměch a obsazování míst pod mosty. Ti méně odolní si sáhnou na svůj život.

Vy ovšem musíte začít šetřit mnohem víc než my. Sníží se, pokud se nezruší, porodné, rodinné přídavky, prodraží se návštěvy u lékaře a v nemocnici. Budete muset začít šetřit na studia vašich dětí. Budete muset také začít šetřit na svůj důchod a na dosud neznámé položky negativního vývoje společnosti. Práci však vám nikdo negarantuje, ani nebude garantovat, že vaše úspory neskončí v prázdné státní kase, jako se to v české historii stalo už mnohokrát. Místo toho se můžete těšit na pozdější odchod do důchodu.


Takže jste vyhráli. Vyhráli jste státní kasu, která ovšem i po jakýchkoli sociálních škrtech a zvýšených daních vždy zůstane poloprázdná. O to, aby nikdy nebyla naplněná, o to se postará vámi zvolená vláda a parlament.
(A.Navrátil, 17.11.2010)

4 komentáře:

 1. Tak takovou snůšku nesmyslů a zatajování tlodějen, jsem dlouho nečetl. Tím netvrdím, že pan či soudruh Navrátil nebyl pracovitým člověkem.

  Tohle je na delší rozbor, možné nepochopení u autora článku nevýhodnosti, neudržitelnosti průběžných důchodových systémů, tzv. sociálního zabezpečení -tzv. vestavěných agregátů, bez ohledu na demografický vývoj, kdy občané od počátku zavedení těchto systémů přijali falešné signály, tím se snížila porodnost, a demografický vývoj je v Evropě jaký je..

  Cožpak se při výstavbě chat platilo za pozemky -parcely? Vždyt ty byly lidem a jiným vlastníkům ukradeny a poté za směšný peníz přidělovány..

  Rychle se zapomíná na komunistické zlodějny.

  OdpovědětVymazat
 2. I predchazejici "posluchac" stvoril hezky blabol. Jedna zlodejna neomlouva druhou!
  A ta je jak vysita. Komu vratil VK ukradeny
  majetek HD? Stbackym breberkam. K nocnimu cteni doporucuji zak.229/1991 Sb., par. 20
  a jeho Kubatovskou upravu - NV 20/199l.
  Divoke sny!

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Navrátil zřejmě patřil k těm vyčuraným prisluhovačům Husákova režimu .Ani se mu nedivím,že dneska nemůže vystači,když si za komunistů zvyknul žil na vysoké noze.

  Kdo se hlásil do diskuse a nakonec souhlasili s názorem šéfů ,byl spolehlivý kádr aměl všechny výhody, rebelanti měli nárok jen na práci a malý plat, o půjčce, vzdělání,kultuře a rekreaciROH se jim mohlo jen zdát..

  OdpovědětVymazat
 4. dnes musí zaměstnanec držet hubu a krok daleko více než v době kádrováků před revolucí,říká se tomu loajalita k firmě

  OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.