Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 11. září 2017

Vražda Soni Illeové. Vyšetřování pokračuje i po osmi letech

Je to už téměř devět let, co z podnikového večírku v Jindřichově Hradci mizela jednatřicetiletá zaměstnankyně firmy Soňa Illeová. O tři měsíce později bylo její tělo nalezeno ve Vodičkově tůni poblíž obce Val na Veselsku. Událost vyvolala na veřejnosti, a nejen na Jindřichohradecku, mnoho ohlasů. Skutečností je, že vyšetřovatelé ještě nikoho z vraždy neobvinili. Nyní mají další stopu, jak uvádí Jindřichohradecký deník.
„Mladý muž na snímku je důležitým svědkem v případu. Žádáme proto, aby se přihlásil na policii, či aby se přihlásili lidé, kteří jej poznávají,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Doplnil, že vodítky vedoucími k vyřešení případu mohou být také prsteny, které chyběly na rukou mrtvé v okamžiku jejího nalezení.

Soňa Illeová se už nikdy nevrátila z firemního vánočního večírku, který navštívila 19. prosince roku 2008. Pod rouškou noci se po jedné hodině ranní vynořila z prostor jindřichohradeckého klubu v samém centru města. Podle svědků byla oblečena nalehko, jako by se hned chtěla vrátit zpátky dovnitř. K tomu už ale nikdy nedošlo. Její osobní věci – kabelku, kabát a mobilní telefon – nalezli v šatně klubu další den zaměstnanci podniku.

Pátrání po zmizelé skončilo až v první březnový den následujícího roku. Tehdy nalezli rybáři tělo mladé ženy v řece Nežárce poblíž obce Hamr, tedy zhruba dvacet kilometrů od Jindřichova Hradce. Žena byla svlečená, ruce měla svázané za zády izolační páskou. Na rukou jí chyběly už zmíněné prsteny.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.