Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pondělí 23. října 2017

Voliči pod vlivem vesmírných bouří. Zahradníček komentuje

Volby do Poslanecké sněmovny se podle předpokladů vyhrálo hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše. Rovněž zisk ODS,Pirátů a Okamury se dal předpokládat stejně jako menší propad ČSSD. Překvapením příjemným je snad jen to, že hranici překročily TOP09 a STAN.  

Je jistě dobře, že se do parlamentu dostali KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. To jsou seriózní formace. Serioznost v poslední době se však vytratila z ČSSD, která proto ztratila víc než kdokoli čekal. Nesplnitelné sliby vyšších mezd ve společnosti, která se radikalizuje, už netáhnou. Lidé si přestali vážit dobrého bydla, jak říkávali předkové v době různých politických a válečných pohrom. V tom obyvatelé české země napodobili Rakušany. Všiml si toho včera  jeden komentátor rakouských novin, když napsal, že zřejmě voliči přešli z Rakouska do České republiky a během jednoho týdne podrazili socialisty a změnili politické poměry v obou zemích. 

Potěšitelné je, že ve Sněmovně nebudou Zelení, kteří dokonce ani oficiálně nedosáhnou na státní peníze. Pokud pro ně Brabec nevytáhne peníze z Babiše, jenž se chystá vládnout se slabými koaličními partnery a bez opozice. Že se nedostali do statistik Realisté, je smutné, jsou o jednu setinu procenta za Rozumnými. Ach jo, tak to dopadne, když si rozumný realista počíná nerozumně a nerealisticky.

Že jednání lidí, tedy i rozhodování při volbách, ovlivňuje dění ve vesmíru nelze asi vědecky dokázat, ale já se k tomu hodně přikláním. Dříve lidé velmi věřili na hvězdy, na různé horoskopy a předpovědi astronomů skutečných i amatérských. Josef šVEJK VYPRÁVĚL, ŽE SLEDOVAL ZPRÁVY ASTRONOMů A JAKMILE SE OBJEVILY NA SLUNCI SKRVRNY, TAK DO hosPODY NEŠEL, PROTOže BY TAM URČITĚ BYL BIT.  Jak se mu mnohokrát stalo. Rok 2017 je rozbouřený už od ledna, který byl nejchladnějším měsícem za posledních 77 let. Během následujících devíti měsíců přicházely výkyvy počasí, jeden za druhým. Hurikány v Americe, na severu Německa a další extrémy počasí. Pokud vesmírné jevy ovlivňují klima, musejí ovlivňovat i myšlení lidí. Kdyby lidé nebyli ovlivněni nějakými rohatými vesmírnými našeptávači, nikdy by nevolili Bartoše, Okamuru či Sládka.

Voliči sestavení nové vlády zkomplikovali hodně důkladně. Dostali však na koně prezidenta Miloše Zemana - i když ten kůň je možná kulhavější než Zeman. Zeman pověří sestavením vlády Babiše, který sám vládu nesestaví a do holportu s ním nikdo zatím  jít nechce, mimo Okamury. A toho zase nechce Babiš. Sestavování vlády se může táhnout i několik měsíců, nakonec Zeman asi sestaví vládu úřednickou a vypíše nové volby. Tohle už tady také bylo. V každém případě bude o zábavu postaráno, vytahování špíny víc než před volbami, novináři budou zaneprázdněni, lid bude nadávat a těšit se na příští volby, jak JIM (politikům) to zase spočítá. Zatím svět se bude točit, s větry a hurikány) dál, lidé se budou rodit a umírat, bohatí budou dál bohatnout, chudí dál chudnout.
Josef Zahradníček


2 komentáře:

  1. Lidi pálí dobrý bydlo,říkávalo se.Je zajímavé, jak každá generace volá po změně a jak potom vystřízliví, když změna ta přijde

    OdpovědětVymazat
  2. Zeman taky vystřízliví po příští volbě prezidenta

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.