Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 7. května 2011

Pracovat bude povinnost!

Revoluce, znárodnění, zavedení lidové demokracie, umlčení kritiků, pokus zrušit NATO. Takový je program skupiny komunistů, nazvané Marxisticko-leninský klub. Je to příspěvek k Minimálnímu programu KSČM. Dokument je připravován pro sjezd strany, který se uskuteční příští rok.


Radikálové také chtějí „povolat k odpovědnosti všechny, kteří zapříčinili ekonomický, společenský a morální úpadek země“. Pracovat ve prospěch společnosti by podle těchto komunistů mělo být povinností všech práceschopných lidí. Důležitým bodem programu je obnova toho, co se z hlediska státu osvědčilo: návrat majetku státu a znárodnění výrobních kapacit, přírodních zdrojů, dopravní a komunikační infrastruktury, médií, bank a jiných finančních institucí.


KSČM nyní čelí snahám o zrušení, proto se komunističtí poslanci a senátoři k podobným myšlenkám nehlásí. „Myslím, že bychom všichni měli být do té míry odpovědní, že bychom měli respektovat programové dokumenty nebo o nich diskutovat takovým způsobem, který by nevedl k obavám, pokud jde o demokratické řešení našich programových cílů,“ prohlásil Dolejš.

2 komentáře:

  1. ...kapitálisti už si můžou balit a připravovat na emigraci...

    OdpovědětVymazat
  2. opravdový inteligent, který vymyslel ten "příspěvek k minimálnímu programu" a ještě větší inteligent odpověděl "kapitÁlisti".
    To je úroveň dnešní KSČM...

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.