Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

čtvrtek 5. května 2011

Usáma si ortel smrti sám sobě vynesl už 11. září 2001.

Dokud Usáma „pouze“ vyzýval k zabíjení Američanů a jejich spojenců, byl považován spíše za šaška. Písemný Usámův odkaz ve fatvě z 23. února 1998: „Zabíjení Američanů a jejich spojenců, civilistů i vojáků, je individuální povinností všech muslimů, kteří tak mohou činit ve všech zemích, kde to je možné činit. Je to v souladu se slovy Boha Všemohoucího, bojujte se všemi pohany, jako oni bojují s vámi všemi‘.“ Tehdy to Západ zlehčoval. Když pak „z ničeho nic“ přišel z 11. září 2001 útok AlKajdy, při němž zahynuly téměř 3.000 lidí. Američané tápali ve vzduchoprázdnu, protože nepřítel byl nezvěstný.

Na paměť obětí terorizmu byly v tichosti hned v září 2001 nad poutním chrámem Panny Marie Utěšitelky v Dobré Vodě v Novohradských horách vztyčeny tři kříže.

Usáma bin Ládin zbaběle posílal sebevražedné atentátníky na tržiště, do vlaků, restaurací i diskoték. Existuje pro takou zrůdu jiný trest? Zabití Usámy možná nechá vykvést jeho legendu a mýtus. Pocházel ze saúdskoarabské milionářské rodiny, jeho bratr Hasan působil jako manažer a investor v americké společnosti Iridium, zabývající se satelitní komunikací. Lze se divit, že Usáma byl v perfektním spojení spojení se světem?

Z řady českých novinářů se rázem stali ochránci lidských práv, kteří ukazují na to, že Usáma byl zabit v době, kdy se vzdával. Jak na to přišli, je záhadou, když záznam Usámova zabití zakázal americký prezident zveřejnit. Může se tedy spekulovat, jestli vůbec byl někdo zabit a byl-li to Usáma.

Od 11. září 2001 bylo zřejmě, že vůdce AlKajdy musí zemřít, jinak potupa USA nebude smazána. Není tedy podstatné, jestli byl zabit ve svém domě nebo někde jinde. K soudu se dostat nemohl, protože by se ho bezpočet islámských organizací pokusilo vysvobodit a pomstít.

Když v roce 1943 Otto Skorzeny unesl Mussoliniho,, nepadl jediný výstřel, protože Němci Duceho potřebovali živého. Tentokrát Američané potřebovali Usáma Bin Ládina mrtvého. Žádná škoda! Západ si hluboce oddechl. (Jiří Krž, 6.5.2011)

1 komentář:

  1. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bin-ladin-pry-hral-v-rizeni-al-kaidy-vetsi-roli-nez-se-myslelo/633908

    OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.