Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

sobota 16. dubna 2011

Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání

Tato slova pronesl Oliver Cromwell 20.4.1653 v Londýně při rozehnání tzv. Dlouhého parlamentu:„Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.

Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň.
Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!"

1 komentář:

 1. Melo byt citovano ihned po plysaku. Doslovne!
  "Bohemien"/zejmena v cele statu/byli,a i nadale jsou schopni "za kus bidneho zvance" prodat svou zem jako Ezau pres stbaky do ciziny, anebo jeste hure, skrz prodejnou moc zakonodarnou,soudni
  i vykonnou podvodne exekuovat vlastniky
  a ukrast ji!
  Madari novou ustavou zakazali prodej
  madarske pudy a vody! Ejhle, narod!

  OdpovědětVymazat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.