Google

Fotogalerie

Prohlížeč se objeví po kliknutí na obrázek.

pátek 6. ledna 2017

My nejsme rasisté! Zahradníček napsal.

"Nejsme žádní rasisté a nacionalisté, akorát nesnášíme:
lidi jiné barvy pleti
lidi, co nemluví česky
lidi pokorné
lidi chudé
lidi bohaté
Abstinenty
Alkoholíky
Lidi tlusté
Lidi hubené
Lidi malé
Lidi velké
...
 - prostě nesnášíme každého, kdo nevypadá a nejedná podle našich představ."

 Takto se na internetu k životu v České republice vyjadřuje pořád víc lidí, jimž je volně umožněno hlásat cokoli. Jsou to asi zaklínadla zakomplexovanosti, která oslovují neuvěřitelné množství lidí. "Kdo nejde s námi, jde proti nám."

Připomíná mi to jednoho člověka, který byl denně ve více či méně podnapilém stavu. Běda však, řekl li mu někdo, že je opilec. To ho přivádělo k zuřivosti, křičel, že žádný opilec není, pouze se občas  napije.

Nejsem rasista, jen nesnáším Afričany a Asiaty říká v ČR už kdekdo
Rasistické vášně nyní v mediích rozpoutal obchodní řetězec Liedl, který v reklamě do prodávaných oděvů oblékl  černocha. Arab se v reklamě Liedlu žádný neobjevil, rekce v tisku ano:
"Jsem šokován, že používáte arabské číslice. Pokud okamžitě nezačnete používat normální bělošské české číslice, budu nakupovat v jiných supermarketech!"
A šmitec!

Reklamní kampaň společnosti Lidl, která otiskla na letáku černocha ve sportovním oblečení, zaujala i senátora Jana Velebu (SPO). Řekl, že mu černoch nevadí, ale že nechce reklamy s muslimy. Jak rozezná muslima od jiného člověka, třeba od iráckého křesťana, nesdělil.

Veleba býval zemědělským tajemníkem OV KSČ, potom ředitelem státního statku, šéfem Agrární komory a nakonec se stal příznivcem prezidenta Zemana a senátorem. Svým posledním výrokem zřejmě chtěl naznačit, že také dokáže hádat z ruky.


Za hranicemi mají z českých názorů na černochy a jiné cizince legraci. Ono totiž nehrozí, že m alý český rasista tam někoho ohrozí. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Kopírování textů i obrázků je možné s podmínkou, že se uvede jako zdroj Rozhledy 010.